Cumhurbaşkanı adayından şok Türkiye vaadi
Avusturya'da göçmen karşıtı Özgürlük Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılması halinde, Avusturya'nın AB üyeliğini referanduma götüreceğine söz verdi.
DÜNYA , 28 Kasım 2016 Pazartesi, 13:38
Cumhurbaşkanı adayından şok Türkiye vaadi
Yeşiller partisinin desteklediği rakibi Alexander Van der Bellen (72) ile televizyonda düelloya çıkan Özgürlük Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer (45), çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hofer, Türkiye'nin AB'ye katılması ya da Brüksel'in daha merkeziyetçi bir politika izlemesi halinde, Avusturya'nın AB'den çıkıp çıkmamasını referandum ile halka soracağını belirtti.

"AB'NİN OLUMLU YÖNDE GELİŞMESİNİ İSTİYORUM"

Hofer, buna karşın şahsen Avusturya'nın Avrupa Birliği'nden çıkmasını istemediğini sözlerine ekledi ve "Defaatle söylediğim gibi, ben AB'nin olumlu yönde gelişmesini istiyorum" dedi.

ÜLKE TARİHİNİN EN UZUN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ KAMPANYASI

Avusturya'da 4 Aralık'ta düzenlenecek ikinci tur oylaması, ülke tarihinin en uzun cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasının ardından gerçekleşecek. Adayların yaklaşık 350 gün boyunca kampanya yürüttüğü seçimlerle ilgili son anketler, Pazar günkü yarışın büyük bir çekişmeye sahne olacağına işaret ediyor.

TÜRK HACKER'LARDAN AVUSTRUYA'YA BİR SİBER SALDIRI DAHA

Öte yandan Türk hacker'lar, geçen hafta Türkiye'ye silah ambargosu koyma kararı alan Avusturya'yı bir kez daha hedef aldı.

İHA'nın haberine göre, "Aslan Neferler Tim" adlı Türk hacker grubu, Avusturya'nın Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesine siber saldırı gerçekleştirdi.

Aynı grup, geçtiğimiz günlerde de Türkiye'ye silah ambargosu koyma kararı alan Avusturya'nın Dışişleri Bakanlığına ait internet sitesini çökertmiş ve ambargoya tepkilerini de, "Avusturya Dışişleri Bakanlığı tarafımızca çökertilmiştir. Bir süre siteye ambargo uygulayacağız" diyerek dile getirmişlerdi.

Grup, dün akşam da Avusturya Silahlı Kuvvetleri'nin www.bundesheer.at adresindeki resmi internet sitesini çökerterek sitenin erişime kapalı görselini paylaştı ve sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada "Bizim de Avusturya'ya ambargomuz devam ediyor" diyerek saldırıların devam edeceğini belirttiler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR