Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz"
Muğla mitinginde konuşan Erdoğan, Milas'a yapılan hastaneyi hatırlattı, "Hastaneyi bitirmek üzereyiz. Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz" dedi.
GÜNDEM , 22 Şubat 2019 Cuma, 15:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da Kışla Gençlik Merkezi'nde düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Muğla'ya hizmet yakışır, Muğla'ya eser yakışır, Muğla'ya yatırım yakışır, Muğla'ya AK Partibelediyeciliği yakışır, Muğla'ya Cumhur İttifakı yakışır.

Memleket işi gönül işi diyerek, belediye işi gönül işi diyerek yanımızda olmaya var mısınız? Muğla'yı yıllarca CHP yönetimi yönetti mi? Ne yaptılar? Artık benim milletim bu CHP zihniyetine dersini şu sandıkta versin. Bodrum'u yıllardır sel alıp götürüyor. Her türlü rezillik orada ve hiçbir altyapı yok. Hangi ilçeye bakarsan bak hiçbir altyapı yok. 37 gün kaldı. Çalışalım ve bu işi bitirelim.

20 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Ne diyor Ziya Paşa; Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 79 adet yeni derslik kazandırdık. Önümüzdeki sene toplamda 4 bin kişi kapasiteli 3 adet yurt binası daha açıyoruz.

İlçelerimizde yapılacak yurtlarla ilgili arsa tahsisi ve proje çalışmaları sürüyor. Spor salonları Muğla'ya, Fethiye'ye, Milas'a gençlik merkezleri yaptık. Muğla'ya yeni bir stat kazandırma ve mevcut stadın yerini de Millet Bahçesi yapma çalışmalarımız sürüyor. Ama yetmez, Millet Bahçesi'nin bir köşesine de inşallah yaklaşık bin metrekarelik Millet Kıraathanesi yapacağız.

YATIP KALKIP KUMARLA MEŞGULLER

Ben Kıraathane diyorum CHP'liler ne anlıyor kumarhane. Bunlar tabi yatıp kalkıp kumarla meşguller. Kıraathane nedir diye sorsan bilmezler. Kıraathane okuma evidir. Bu kıraathanede çay, simit, kek, pasta bunlar olacak ve her türlü hizmet olacak. Benim gençlerim oraya gelecekler hem derslerini çalışacak hem de orada çaylarını, kahvelerini içmek suretiyle benim ne devletim varmış benim ne belediyem varmış diyecek. İşte biz hizmet belediyeciliği diyoruz.

VURUR GEÇERİZ

Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,1 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 500 yataklı Muğla Devlet Hastanesi'nin de aralarında bulunduğu 10'u hastane olmak üzere toplam 33 tesisi şehrimize kazandırdık. Biz Milas'taki hastaneyi bitirmek üzereyiz. Fakat Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Büyükşehir belediyesi bağlantı yolunu yapmamakta ısrar ediyor. Böyle devam ederse dinlemeyiz vurur geçeriz. Bodrum'da müteahhitten kaynaklanan bir sebepten gecikme yaşandı onu da çözüyoruz. Muğla'da 3 bin 320 konut projesini hayata geçirdik. İmar Barışı ile toplam 321 bin Muğlalı vatandaşımızın sorununu çözdük.

SANDRAS İÇME SUYU PROJESİNE BU YIL BAŞLIYORUZ

İçme suyu belediyelerin işidir. Baktık CHP'li belediyelerden ses çıkmıyor. Hemen DSİ'yi devreye soktuk. Muğla'nın 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Sandras içme suyu projesine bu yıl başlıyoruz. İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 86 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Akgedik Barajı'ndan aldığımız suyu Milas'a vereceğiz. Bu yıl Bodrum'u AK Parti belediyeciliği ile tanıştıralım.

MİLAS'A DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Bay Kemal diyor ki 'çiftçiler battı ellerinden tarlaları alındı.' Akşam yalan sabah iftira. Çiftçilerimize 1,3 katrilyon tarımsal destek verdik. Desteklerimizle 35 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 105 bin işyerimizi 1,3 katrilyon tutarında SGK prim teşviki ile destekledik. Türkiye genelinde şu anda 81 vilayete doğal gazı ulaştırdık. İlçelerimize de ulaştırdık Milas'a da doğal gaz getireceğimizin müjdesini burada sizlere vermek istiyorum. Artık kömürlükten kömür, odun alalım devrini geriye koyalım.

CHP zihniyeti bunları bitiremez. Ben İstanbul'u hava kirliliği ile aldım, çöp dağları ile aldım ve patlayan Ümraniye çöplüğü kim vardı Büyükşehir'de CHP, ilçede yine CHP 39 kardeşimiz orada öldü. Şimdi İstanbul'da doğal gazın gittiği ev sayısı 6,5 milyona ulaştı.

BUNLAR HERKESİ KÖR YERİNE KOYUYOR

Bugün Türkiye'de iki ittifak var bir tarafta Cumhur İttifakı var diğer tarafta zillet ittifakı, illet ittifakı var. Zillet ittifakının partileri yaptıkları işten kendileri bile utandıkları için adaylarının arkasında aslanlar gibi duramıyorlar. Bunlar herkesi kör yerine koyuyor. CHP bunun yanında HDP ve diğerleri sizin ittifakınız gün gibi ortada biz sizi sesinizden tanırız sesinizden. HDP'nin nerelerde kimi desteklediğini bizde milletimiz de biliyor. Ne diyorlar? "AK Parti ve MHP'ye kaybettirecek yerlerde zillet ittifakını destekleyeceğiz." Biz bugüne nasıl geldiğimizi her fırsatta anlatıyoruz.

ADAM KOLTUĞA YAPIŞMIŞ

Hatırlayın 15 Temmuz gecesi ben Marmaris'teydim tabi haber gelince hemen eşim damadım kızım torunlarım buradan hareket ettik. Son ana kadar pilota nereye ineceğimizi söylemedim. Son anda söyledim ve çok enteresan 01.15 gece fakat oraya indikten sonra öğrendim yüz binler Atatürk Havalimanı'ndaydi. Bay Kemal 23.25'te oraya gelmiş tankların arasından Bakırköy belediyesine gitmiş. Ve utanmadan diyor ki "benim haberim olsaydı bende orada beklerdim" diyor. Sende o yürek var mı? Sen korkaksın sende o yürek yok. Bu kadar seçime girdi her seçimi kaybediyor. Adam koltuğa yapışmış dünyanın hiçbir yerinde bir siyasetçi bu kadar mağlubiyetten sonra orada durmaz.

Zillet ittifakı liste kavgalarının, ayak oyunlarının, dövüşün, çekişin içinde boğulmuş durumda. Üstelik İzmir'den Beyoğlu'na kadar pek çok yerde öyle adaylar gösterdiler ki tam evlere şenlik.

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

Cumhur İttifakı'nı 15 Temmuz'da sokaklarda, meydanlarda kurduk biz. Pazara kadar değil mezara kadar devam edeceğiz biz. Peki onlar hangi pazarlıklarla bir araya gelebildiklerini söyleyebiliyorlar mı? Ülkemize husumet bekleyen ne kadar çevre varsa bu ittifakın arkasında saf tutuyor. Zillet ittifakı liste kavgalarının, ayak oyunlarının içinde boğulmuş durumda. Öyle adaylar gösterdiler ki evlere şenlik. Zillet ittifakının adaylarının içinde 12 Eylül darbecilerinin celladı babasını yere göğe sığdıramayan da var bölücü terör örgütünün eylemlerine destek verenlerde var.

PKK ÜMİDİNİ 31 MART'A BAĞLADI

Güvenlik güçlerimiz, PKK'nın tüm ümidini 31 Mart'ta zillet ittifakının başarısına bağladığını tespit ettiler. Ekonomimize saldırarak, aşımıza, ekmeğimize, kesemize göz dikenlere hadlerini bildireceğiz.

31 Mart'ın kimin için ne anlam ifade ettiğini görüyorsunuz değil mi? Bu millet arkasından çevrilen oyunları bir kez daha bozacaktır. 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın tüm Türkiye'de rekor oyla sandıklardan çıkacağına ben yürekten inanıyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR