Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu'nda, "İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman" programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütlerinin Avrupa'da nasıl paslaştıklarını görüyoruz. FETÖ terör örgütünün Batı'da arkasında kimlerin olduğunu görüyoruz. Almanya'da, Hollanda'da, İsviçre'de nasıl paslaştıklarını görüyoruz. İşte tüm bu yaşananlardan aldığımız dersle yönetim sistemimizi değiştiriyoruz" dedi.
GÜNDEM , 21 Mart 2017 Salı, 12:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Nevruz insanla tabiat arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmaya yönelik ilişkinin sembolüdür. Buradan tüm vatandaşlarımızın, tüm soydaşlarımızın Nevruz bayramını tebrik ediyorum.

Bizler beşer planında hiçbir gücün karşısında eğilmedik. Bizler sadece Rabbimiz'in karşısında rükuda ve secdede eğiliriz. Başkası asla.

Tıbbi aromatik bitkilerinin üretimini ve ticaretini yaygınlaştırarak vatandaşlarımıza önemli bir gelir sağlamak istiyoruz. 81 ilde tabiat turizmi seferberliği başlatıyoruz. Tabiat turizminde dünyanın ilk 5 ülkesi arasına girmeyi hedefliyoruz. Afrika'daki büyük yeşil duvar projesine destek oluyoruz.

'BİZİM BİR İKTİSAT AHLAKIMIZ VAR'

Türkiye geçtiğimiz 14 yılda ormanlar konusunda da adeta bir devrim gerçekleştirmişti. Orman varlığımızı 1,5 milyar hektar artırarak bu konuda dünyada ilk sırada yer aldık. Bizim bir iktisat ahlakımız var. Bu ahlakın temelinde sömürme değil üreterek kazanma, başkası hesabına değil kendisi hesabına çalışma bulunuyor.

Ecdadımız bir tek dalın koparılmasına razı değildi. Bizlerin de yeni nesilleri aynı anlayışla yetiştirmemiz gerekiyor. Şehirlerin etrafı çirkin gecekondularla bezenirken dahi çevre hassasiyeti, elden bırakılmadı. Bahçelerine ağaçlar dikildi, çiçeklerle bezendi. O gecekonduların çoğu bugün şehirlerimizi adeta istila eden çelik ve cam yığını binalardan daha kişilikli daha özgündü.

Sayın Sezer döneminde aynı ekolden geldikleri halde merhum Ecevit'le anayasa kitapçığı fırlatma hadisesi yaşadık. Ve ertesi gün ekonomimin ne hale geldiğini hatırlayın. 1960, 1971, 1980'de darbe yapanların gücü sistemin zayıflığından geliyordu. Farklı güçlerden de destek alıyorlardı.

'NASIL PASLAŞTIKLARINI GÖRÜYORUZ'

17-25 Aralık darbe girişimini bölücü örgütün çukur eylemlerini hatırlayın. Şu anda bu çukur eylemlerinde bulunanlar hayır diyor. Kandil hayır diyor. PKK hayır diyor. Peki değerli kardeşlerim şimdi bu ülkemizi bölmek milletimizi parçalamak isteyen bu bölücü terör örgütleriyle beraber hareket etmenin izah edilir bir yanı olabilir mi?

Terör örgütlerinin Avrupa'da nasıl paslaştıklarını görüyoruz. FETÖ terör örgütünün Batı'da arkasında kimlerin olduğunu görüyoruz. Almanya'da, Hollanda'da, İsviçre'de nasıl paslaştıklarını görüyoruz. İşte tüm bu yaşananlardan aldığımız dersle yönetim sistemimizi değiştiriyoruz. Olmayan şeyleri varmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Ana muhalefetin başındaki zat diyor ki cumhurbaşkanı başka başbakan partiden olursa kavga çıkar. Tamam işte biz de böyle olmasın diye cumhurbaşkanlığı ile başbakanlığı birleştiriyoruz. Metni oku metni. Metni dahi okumamışsın.

Öyle yalanlar öyle iftiralar ortaya atıyorlar ki insanın havsalası almıyor. Diyelim ki cumhurbaşkanı seçimi yenilemeyi arzu etti. Burada parlamento ile beraber bu iki seçim beraber yapılır. Ama fesih yok. Birisinin yapılıp birisinin yapılmaması gibi bir şey yok. Baktılar ki buna inanan yok çıtayı biraz düşürdü, cumhurbaşkanı belediyeleri muhtarları kapatacak demeye başladı. Anayasa ve yasalardaki haklar neyse bugün de bunlar geçerlidir.

'25 GÜNLÜK HÜKÜMETTE İSTİKRAR OLUR MU'

Bütün bu yalanın mumu yatsıya kalmadan sönünce çıtayı biraz daha düşürdüler. Önceki gün ne diyor cumhurbaşkanı bütün lokantaları kapatabilir diyor. Yalanın da bir haddi hududu olur. şimdi sıra ne zaman boyacılara, simitçilere çekirdekçilere gelecek diye bekliyorum.

Biz cumhurbaşkanlığı sistemini ülkenin ve milletin önünü açmak için getiriyoruz. 7,5 milyon gencimiz bu seçimlerde hem seçme hem de seçilme hakkına sahip olacak. Kızıyla erkeğiyle gençlerimize sesleniyorum. Parlamentoya girmeye hazır mısınız? Geçmişte olduğu gibi yüzde 15 oy alıp başbakanlık koltuğuna kurulup ondan sonra ülkeyi krize sürükleme dönemi bitiyor. 25 günlük hükümetler kuruldu bu ülkede. 25 günlük bir hükümette istikrar olur mu?

Sizlerden ve milletimden rica şu muhalefetin hezeyanlarına kulak asmayın. Artık cumhurbaşkanı görevine gelecek kişi en az 25-30 milyon kişinin desteğini almak zorunda. Bu hayırcı takım var ya bunlar kim biliyor musunuz? 15 Temmuz Köprüsü yapıldığında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapıldığında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapıldığında hayır dediler.

Osmangazi köprüsü yapıldı ne dediler hayır... Marmaray'a ne dediler? Hayır. Avrasya tüneli yapılırken hayır dediler. Çanakkale köprüsünün temelini attık. Ona hayır diyemediler. Çünkü artık biliyorlar ki bu hükümet bu devlet yapar mı yapar. Bunlarla dalga geçilmez. Bunlara hayır demeye kalkılmaz. Bunlar yapar. Bunu gördüler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR