Cumhurbaşkanı Gül'den Bursa'ya büyük övgü
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yıllık dış ticaret hacmi 1 milyar doları geçen ve her yıl dış ticaret fazlası veren İnegöl ekonomisinden övgüyle söz etti.
BURSA , 10 Şubat 2014 Pazartesi, 15:01
Cumhurbaşkanı Gül'den Bursa'ya büyük övgü

Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya yaptığı resmi ziyarete katılan İTSO Başkanı Metin Anıl’a İnegöl’ün ekonomik başarılarını takdirle izlediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun davetiyle önceki hafta İtalya’ya resmi ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, beraberindeki işadamı heyetinde yer alan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl ile uçakta bir süre görüştü.

Cumhurbaşkanı Gül, Metin Anıl’a, "İnegöl’ün 1 milyar dolardan fazla olan dış ticaret hacmi ve yıllardır dış ticaret fazla vermesi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor" dedi.

İnegöl’ün ekonomik başarılarını gururla izlediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin kalkınmasında müteşebbislerin çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, "İnegöl’ün ekonomik kalkınmadaki başarılarından dolayı şahsınızda İnegöllüleri tebrik ediyor ve bu durumun artarak sürmesini diliyorum " diye konuştu.

İTSO Başkanı Metin Anıl da, İnegöl’de üretim yapanların önündeki engelleri kaldırmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Heyecanlı bir şekilde yola devam edeceklerini vurgulayan Anıl, "İltifatlarınız bize güç vermiştir. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İnegöl’ün ekonomik büyümesinde üzerine düşen görevi layıkıyla yapacaktır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR