CW Enerji'den Çatı GES projeleri için iş birliği
Güneş paneli üreticisi CW Enerji ile dünyanın en büyük 9. Bankası olan BNP Paribas'ın Türkiye'deki leasing faaliyetlerini yürüten BNP Paribas Finansal Kiralama AŞ arasında, iş birliği protokolü imzalandı.
EKONOMİ , 30 Kasım 2020 Pazartesi, 11:38
CW Enerji'den Çatı GES projeleri için iş birliği

Güneş paneli üreticisi CW Enerji ile dünyanın en büyük 9. Bankası olan BNP Paribas'ın Türkiye'deki leasing faaliyetlerini yürüten BNP Paribas Finansal Kiralama AŞ arasında, iş birliği protokolü imzalandı. CW Enerji ve BNP Paribas Finansal Kiralama arasında yapılan anlaşmaya göre, çatı güneş enerji santrali projelerinde özel çözümler sunulacak.

Protokol kapsamında, CW Enerji'nin kurulumunu yapacağı Çatı Güneş Enerji Santrali (GES) projelerinde BNP Paribas Finansal Kiralama tarafından projelerin onayına öncelik tanınacak ve yedi yıla kadar vadelendirme yapılacak. Anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji CEO'su Tarık Sarvan, yenilenebilir enerjinin yaygınlaşmasını sağlamak adına çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Sarvan, bu doğrultuda dünyanın en büyük dokuzuncu bankası olan BNP Paribas'ın Türkiye'deki leasing faaliyetlerini yürüten BNP Paribas Finansal Kiralama ile bir iş birliği protokolü imzaladıklarını belirterek, "Sektörümüze katkı sağlayacak bir anlaşma yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Avrupa'nın en büyük güneş enerji sistemleri üreticisi olarak, güneş enerji sistemi kurulumunun yaygınlaşması için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Bu nedenle yaptığımız iş birliği oldukça önemli" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR