D vitamini eksikliği belirtileri
D vitamini, vücudun hormona dönüştürdüğü kolesterol ve güneş ışığı sentezinden elde edilir. Doğal ışıkla temas etmeden kapalı odalara gittikçe daha fazla ulaşıyoruz. Bu nedenle vitamin eksikliği, medeniyet hastalıklarının dolaylı bir nedenidir. Yıllar geçtikçe güneşten çekindik, güneş kremi kullanmaya teşvik edildik, ancak güneşin eksikliğinin sağlığımızı son derece önemli olarak etkilediği ortaya çıktı...
SAĞLIK , 27 Nisan 2021 Salı, 10:52
D vitamini eksikliği belirtileri

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ - BELİRTİLERİ

D vitamini seviyenizi bir laboratuvarda test etmeniz için hangi semptomların sizi yönlendirmesi gerektiğini görün.

1. HASTALANMAK

D vitamininin en önemli rollerinden biri bağışıklığı sağlamak ve bağışıklık sistemini desteklemektir. Yanınızda biri hapşırırsa ve hemen hastalanırsanız, bu, vücudunuzun bakteri ve v'irüslerle tamamen baş edemediği ve vücudunuzda D vitamini bulunmadığı neredeyse kesindir.

2. YORGUNLUK

Sürekli yorgunluk, D vitamini eksikliğinin tipik bir belirtisidir ve özellikle kadınlarda hızla ortaya çıkar.

3. ORTOPEDİK AĞRI

D vitamini kemiklerimizi destekler. Kalsiyumun emilmesine yardımcı olur, bu da onları güçlü, güçlü ve yoğun kılar. Kemik ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrısı neredeyse bazı D vitamini eksiklikleridir.

4. DEPRESYON

Araştırmaları, D vitamini eksikliğinin depresyon geliştirme eğiliminin kaynağı olduğunu göstermiştir, bu nedenle hastalara tedavi sırasında takviye almaları önerilmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR