Dağlıca'dan kahreden haber: 14 gün sonra şehit oldu
14 Ağustos'ta 3 asker şehit olduğu hain saldırıda yaralanan Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü GATA'da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
GÜNDEM , 28 Ağustos 2015 Cuma, 12:25
Dağlıca'dan kahreden haber: 14 gün sonra şehit oldu
Hakkari 'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi 'nde, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak bugün şehit oldu. Şehit Özata'nın Konya'daki baba ocağına ise ateş düştü.

3 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Hakkari 'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Bölgesi'nde arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 2'si ağır 6 asker de yaralandı. Ağır yaralanan bekar JandarmaUzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, Van 'da gördüğü tedavinin ardındanAnkara 'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi 'ne kaldırıldı. Burada tedavi altında olan Uzman Onbaşı Özata, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybedip şehit oldu.1 YIL ÖNCE GÖREVE BAŞLAMIŞTI

Acı haberle, Özata'nın memleketi Konya 'nın merkez Selçuklu İlçesi'ne ateş düştü. Baba Mehmet ve anne Cennet Özata'nın oğullarının tedavi süreci nedeniyle GATA'da bulundukları öğrenildi. Şehit Özata'nın vatani görevini tamamladıktan sonra sözleşmeli olarak 1 yıl önce Uzman Onbaşı olarak göreve başladığı öğrenildi.

Şehit Özata, aynı çatışmada şehit olan 3 askerden hemşehrisi 27 yaşındakiJandarma Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken ile aynı kaderi paylaştı. Şehit Astsubay Dursun Taştiken'in cenazesi, 15 Ağustos günü memleketi Konya 'nın Doğanhisar İlçesi'ne bağlı Deştiğin Mahallesi'nde toprağa verilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR