Davutoğlu'ndan Gülen'e sert sözler: 'Ahmaksın, hainsin'
Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Fethullah Gülen'e, tepki göstererek, "Bre ahmak, bir millet ayakta. Pensilvanya'da hükmetme, Pensilvanya'da ahkam kesme, işte Konya, işte Türkiye. Sen ahmaksın sen hainsin, sen bu milletin çocuklarını katledenlerdensin" dedi.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 01:11
Davutoğlu'ndan Gülen'e sert sözler: 'Ahmaksın, hainsin'
Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, bugün ilk olarak memleketi Konya'nın Kulu, ardından da Cihanbeyli İlçesi'nde halka seslenip, darbe girişimine tepki göstererek birlik, beraberlik mesajı verdi. Davutoğlu son olarak saat 23.00 sıralarında Konya kent merkezinde Mevlana Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan binlerce kişiye seslendi. Türkiye topraklarının çok işgaller gördüğünü ifade eden Davutoğlu, ama bu toprakların kendi halkına karşı silah doğrultan, F-16 uçaklarıyla saldırı yapan alçaklıkları görmediğini ifade etti.

Davutoğlu, darbe girişimini yapanların, milletin köşesine çekileceği zannettiklerini belirterek, "Biz bu meydanları bu hainlere, bu haşaşilere bırakırmıyız" dedi.

'SEN AHMAKSIN, HAİNSİN'

Konuşmasında Fethullah Gülen'e tepki gösteren Davutoğlu, şunları söyledi:
'"Pensilvanya'da oturmuş bugün, bu sesi yükselten bu aziz millete dönmüş diyor ki, 'ahmaklar' diyor sizlere. Bre ahmak, bir millet ayakta. Pensilvanya'da hükmetme, Pensilvanya'da ahkam kesme, işte Konya, işte Türkiye. Sen ahmaksın sen hainsin, sen bu milletin çocuklarını katledenlerdensin. Bize silah çekenlere, bizim üzerimize gelenler bilsinler ki; puslu havalarda ortaya çıkanlar bilsinler ki; biz Konya'dayız. Selçuklu başkenti Konya'dayız. Kim ne derse desin, Konya, Ankara, İstanbul, Rize, Trabzon, Kayseri, Diyarbakır, bütün Türkiye ayaktadır."

Davutoğlu, "Cezaların daha da büyüğü nedir biliyor musunuz. Öldüğünüz zaman ailenizin size sahip çıkmaması, 'bunlar hain, ben bunun cenazesini almıyorum' demektir. Öldüğünüz zaman arkanızda cenaze namazının kılınmaması demektir. Bundan daha büyük ceza olamaz. Onlar bu cezaya müstahak oldular. Diyanet İşleri'miz önemli bir karar aldı, 'bunların cenaze namazını kıldırmayacağız' dedi. Yine emin olun, bu ülkenin toprakları bile bunların cenazesini kabul etmez. Çünkü bu milletin kanını döktüler" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR