Dayakçı kocasına dönmek istedi, sevgilisi katletti
Esenyurt belediyesi ek hizmet binasında katledilen kadının, dayakçı kocasına dönmek isteyince yasak aşk yaşadığı sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.
GÜNDEM , 06 Mart 2018 Salı, 10:05
Dayakçı kocasına dönmek istedi, sevgilisi katletti

İstanbul Esenyurt Belediyesinin ek hizmet binası, dün şiddetten kaçarken vahşete kurban giden bir kadının katledilmesine sahne oldu. Olay Nazım Hikmet Bulvarı'nda bulunan belediye binasında meydana geldi. Şiddet gördüğü kocasından boşandı, uzaklaştırma kararı aldırdı. Belediyede birlikte çalıştığı Bülent Özyürek'le ilişki yaşamaya başladı. Eski eşiyle barışma kararı alınca ise Özyürek belediye binasında onu öldürüp intihar etti.

EŞİNE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

İddiaya göre 42 yaşındaki Muradiye Bektaş, bir süre önce şiddet gördüğü gerekçesiyle eşinden ayrılma kararı aldı. Mahkemeye başvuran genç kadın eşiyle ilgili uzaklaştırma kararı aldırdı. Ardından 43 yaşındaki iş arkadaşı Bülent Ozyürek'le ilişki yaşamaya başladı. Uzun süren beraberlikten sonra kadın, önceki gün Özyürek'e ayrılmak istediğini söyledi.

DAYAKÇI KOCASINA DÖNMEK İSTEDİ

Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre, genç kadının eşine geri dönmek istediğini söylediği, kısa süre önce belediyedeki işinden de ayrılan Özyürek'in bunu kabul etmediği öne sürüldü. Önceki gün yaşanan bu gerilimin ardından dün sabah belediye binasına giden Bülent Özyürek, Muradiye Bektaş ile konuşmak istediğini söyledi.

POMPALIYLA ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Pompalı tüfeği binaya sokmayı başaran Bektaş, konuşma talebi reddedilince tüfeğine sarıldı. Diğer çalışanları tehdit eden saldırgan, kadını zorla bir odaya kapattı. Çalışanlar polise haber verirken, odanın kapısını kilitleyen Özyürek, Muradiye Bektaş'ı göğsünden vurduktan sonra tüfeği kendine doğrultup tetiği çekti. Kapıyı kırıp odaya giren polisin kanlar içinde bulduğu yaralılar, hastanede hayatlarım kaybetti.

KOCADAN PİŞKİN İFADE: DEVLET KORUYAMADI

Muradiye Bektaş 2010'dan bu yana 10 kez karakolluk oldu. Nedeni ise kocası Fikret Bektaş'tan gördüğü şiddetten yaralanan Muradiye Bektaş, 6 kez şiddet gördüğü için polise başvurdu. Genç kadın, boşanma davaları süren ve tekrar dönmek istediği kocası Fikret Bektaş için 3 kez uzaklaştırma kararı aldırdı. 2015'te evden kaçtığı ve bir süre sonra evine geri dönen 2 çocuk annesi Muradiye Bektaş'ın bir kez de ilaç içerek intihara kalkıştığı öğrenildi. Genç kadına tüm bunları yaşatan koca Fikret Bektaş, eşi öldürüldükten sonra pişkin pişkin konuştu. Defalarca eşine şiddet uygulayan kocanın "Ben şikayet edilince sürekli gözaltına alınıyordum, karımı devlet koruyamadı" dediği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR