Dehşet cinayeti an be an izlediler
Dilan, aşıktı. Zorla evlendirildi. Gerçeği söyleyince töre devreye girdi. Kocası öldürdü. Ailesi ise cinayeti izledi
GÜNDEM , 26 Haziran 2013 Çarşamba, 10:44
Dehşet cinayeti an be an izlediler

Ağrı'da 20 gün önce evlendiği kocası tarafından öldürüp gömülen Dilan Doğan'ın (18), töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.

Selçuk Doğan'ın (23) itiraflarına göre, olay şöyle gelişti: Doğan ile teyzesinin kızı Dilan, 1 yıl önce aile kararıyla nişanlandı. Dilan başka bir genci seviyordu ama ailesine karşı gelemedi. Genç kız, Doğan'a başka birini sevdiğini söyledi. Ancak bu işe yaramadı. Çift, 3 hafta önce evlendirildi. Dilan, evlendikten sonra eşiyle ilişkiye girmeyi reddetti. Selçuk Doğan da durumu ailesine anlattı. Onlar da Dilan'ın ailesine "Kızınız başkasını seviyormuş. Gelin alın" dedi. Genç kızın ailesi ise Dilan'ın eve dönmesini kabul etmedi. Doğan ailesi, Dilan'ın infaz kararını verdi.

VİCDAN AZABI ÇEKMİŞ

Karar üzerine Selçuk Doğan, Dilan'ı bıçaklayarak öldürdü. Bu sırada babası Mehmet Salih Doğan (60), annesi Zahide Doğan (54) ve ağabeyi Sebih Doğan (25) cinayeti saniye saniye izledi. Cesedi otomobile koyan ailenin erkekleri, dere yatağına götürdükleri cesedi burada gömdü. Anne Zahide Doğan da evdeki kan izlerini temizledi. Önce eşinin kaybolduğu söylentilerini yayan Doğan, daha sonra vicdan azabına dayanamayıp teslim oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR