Demirlere saplanan tay kurtarılamadı
Bursa’nın İnegöl ilçesinde geçtiğimi hafta otladığı alandaki duvarın üzerinden atlamaya çalıştığı esnada demirlere saplanarak ağır yaralanan tay, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
BURSA , 10 Ağustos 2015 Pazartesi, 10:29
Demirlere saplanan tay kurtarılamadı
Olay, İnegöl ilçesi Alanyurt Mahallesi'nde geçtiğimiz hafta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahibi tarafından yeşillik alanda otlaması için inşaatı devam eden Alanyurt Diş Hastanesi karşısına bırakılan tay, kısa bir süre sonra kapalı olduğu alandan çıkmak istedi. Sağa sola koşturan tay, çıkması için bir alan bulamayınca duvardan atlamaya çalıştı. Duvarı aşmak için hamle yapan tay, beton duvarın üzerindeki demirlere saplandı. Demirlerden kurtulmak için çırpınan tay, hareket ettikçe daha çok acı çekmeye başladı.

Olduğu yere yığılıp kalan tay için çevredeki vatandaşlar seferber oldu. Olay yerine gelen Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi yetkilileri, sakinleştirici iğne yapılan tayı, vatandaşların da yardımıyla saplandığı yerden çıkartarak tedavi merkezine götürdü. Ağır yaralanan tayın annesi ise yapılan müdahaleler sırasında yavrusunun başından bir an olsun ayrılmadı. Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi'nde ameliyata alınan ağır yaralı taya 4 saat süren bir operasyon gerçekleştirildi. Ancak yaralı tay, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR