Demirtaş'tan şehit olan askerler için mesaj!
Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bitlis'te helikopter kazasında şehit olan 11 asker için mesaj gönderdi. Demirtaş'ın mesajında askerlerimiz için "Şehit" ifadesini kullanmaması tepki çekti. ahattin Demirtaş, helikopter kazasında şehit olan 11 asker için başsağlığı mesajı yayınladı. Demirtaş, "Yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyor, acılarını yürekten paylaşıyorum" dedi.
GÜNDEM , 05 Mart 2021 Cuma, 15:27
Demirtaş'tan şehit olan askerler için mesaj!

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bitlis'te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimiz için sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Mesajında "Bitlis'teki helikopter kazasında yaşamını yitiren askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyor, acılarını yürekten paylaşıyorum" ifadelerine yer veren Demirtaş'ın askerlerimiz için "Şehit" ifadesini kullanmaması dikkat çekti.

"ŞEHİT" DEMEMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Demirtaş'ın gönderinin altına yorum yapan birçok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi.

İşte gönderinin altına yapılan yorumlardan bazıları;

- Askerlere! Senin askerin değil anlaşılan

-Samimiyetsiz tweet

- Şehit olan askerlerimiz için olacaktı

-Askerler değil şehit askerlerimiz diyeceksin

- Yaşamını yitiren değil; ŞEHİT

- 1 askerlere değil ASKERLERİMİZE, 2 yaşamını yitiren değil şEHİTLERİMİZEdenilmeli.Eğer başka bir ülke vatandaşı kimliği taşımıyorsanız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR