Deniz Seki davasına bakan savcılar da gözaltında!
'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan hükümlü olan, 16 Kasım 2014 tarihinden beri cezaevinde olan Deniz Seki'nin davasına bakan hakim ve savcıların da gözaltına alındığı belirtildi.
MAGAZİN , 20 Temmuz 2016 Çarşamba, 16:35
Deniz Seki davasına bakan savcılar da gözaltında!
15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 2 bin 745 hakim ve savcıyı açığa almıştı. Şarkıcı Deniz Seki çin mahkumiyet kararı veren savcı ve hakimlerin de bu listede yer aldığı belirtildi.
Deniz Seki'nin avukatı Naim Karakaya, gözaltı kararları ile ilgili twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ceza hukukçusu Karakaya, "Deniz Seki'nin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar, hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu ve duruşma savcısı Salim Duran ile lehe temyizi geri çeken Sadrettin Sarıkaya da gözaltında. AİHM nin ihlal kararı vermesine neden olanlar da bunlar. Deniz Seki gibi katledilen bir hukuk sistemiyle değil adaletle yargılansınlar dileriz. Seki'de Yargıtay 10.CD deki kararda aleyhte oy veren her iki üye Mehmet Özkan ve Hakkı Torlak'a da amuda kaldırılmamış bir hukuk dilerim. Herkes için intikam değil sadece adalet" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR