Dikkat çeken ifade "Kimse Putin'i Trump kadar..."
ABD'nin gizli dinleme faaliyetlerini ortaya çıkaran ve Rusya'da yaşayan eski NSA çalışanı Edward Snowden, hiç kimsenin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ABD Başkanı Donald Trump kadar sevmediğini söyledi.
DÜNYA , 27 Mayıs 2018 Pazar, 16:02
Dikkat çeken ifade "Kimse Putin'i Trump kadar..."

Huffington Post'un haberine göre Snowden, Trump'ın Rus lider Putin'e beslediği sevgi ve Özel Savcı Robert Mueller'in yürüttüğü 'Rus müdahalesi' soruşturması hakkında açıklamalar yaptı.

Snowden, "Bu dünyada hiç kimse Putin'i Trump kadar sevmiyor. Ancak insanlar, Mueller'in soruşturmasında Trump aleyhinde kanıt bulunacağını umarak çok fazla şey istiyor" dedi.

Snowden, hem Kremlin'in hem de Beyaz Saray'ın reddettiği Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları hakkında Trump aleyhinde kanıt bulunamayacağını belirtti.

'TRUMP BİR KELİMENİN SONUNDA NE SÖYLEYECEĞİNİ DAHİ HATIRLAYAMAZ'

Rus hükümetinin Trump'ı kendi safına çekmiş olabileceğinden şüphe duyduğunu kaydeden Snowden şu ifadeleri kullandı:

"Dürüst olmak gerekirse, Trump'ı 3 dakika dinleyen herkes onun her şeyi mahveden biri olduğunu anlar. Trump, 'Mançuryalı Aday' gibi karmaşık bir casus operasyonuna dahil etmek isteyeceğiniz bir figür değil. Zira, bu adam bir kelimenin sonunda ne söyleyeceğini dahi hatırlamaz."

'TRUMP'IN RUSYA İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTEMEDİĞİ ANLAMINA GELMEZ'

Snowden, bu durumun Trump'ın Rusya ile işbirliği yapmak istemediği anlamına gelmediğini de kaydetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR