Dikkat dolandırılıyorsunuz!
Bursa Emniyet Müdürlüğü, son zamanlarda kendilerini 'savcı, polis ve jandarma' olarat tanıtıp, telefonla aradıkları kişilerden para koparmaya çalışan dolandırıcıların önüne banka ATM'lerine yapıştırdığı broşürlerle geçmeye çalışıyor.
BURSA , 24 Mart 2013 Pazar, 09:59
Dikkat dolandırılıyorsunuz!

Her geçen gün onlarca kişi 'savcı, polis ve jandarmayız' diyerek telefonla arayan dolandırıcıların tuzağına düşüyor. Vatandaşlar, arayan sözde görevlinin, "Kredi kartınız ve hesaplarınız terör örgütünün eline geçti. Teknik takibe takıldınız. Olayı aydınlatmak için acilen para veya kontör göndermeniz lazım" şeklindeki uyarılarla irkiliyor. Paralarını dolandırıcıların bildirdiği hesaba yatırıp, olayların aydınlatılmasını isteyen vatandaşlar kandırıldıklarını anladıklarında her şey için geç kalınmış oluyor. Benzer metodu kullanan dolandırıcıların tuzağına düşen mağdur sayısı her geçen gün artıyor. Yapılan ihbarlarla harekete geçen polisler, ATM'ye giden vatandaşların dolandırılmaması için seferber oluyor. Birçok olay son anda engellenirken, bazıları için ise yapılacak bir şey kalmıyor. Hatta bu aşamada dahi polislere inanmayıp para gönderme hususunda ısrar edenler çıkıyor.

Vatandaşların şuurlanması için her yolu deneyen polis, son çare olarak ATM'lere broşür yapıştırmaya başladı. Broşürlerde, 'Dikkat! Dolandırılıyorsunuz. Savcı-polis ve jandarma sizden asla para kontör ve benzerlerini talep etmez. Dolandırıcıların oyununa gelmeyin" şeklindeki ikaz yazısı dikkati çekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR