Dilan'ın son durumu
Polisin attığı gaz bombası kapsülüyle yaralanan ve yoğun bakıma alınan Dilan Dursun'un durumu iyiye gidiyor.
GÜNDEM , 18 Haziran 2013 Salı, 16:02
Dilan'ın son durumu

Ankara'da polis müdahalesi sırasında başına gaz bombası kapsülü isabet ederek yaralanan ve yoğun bakıma alınan Dilan Dursun’un durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

CHP’li vekiller Veli Ağbaba, Hüseyin Aygün, Ali Rıza Öztürk, Ayşe Eser Danışoğlu, Candan Yüceer ve Muharrem Işık hastaneye giderek doktorlarından bilgi aldı.

Radikal gazetesinin haberine göre, CHP Tunceli Milletvekili Aygün, doktorların Dilan’ın başında bir cisme rastladıklarını ancak uzmanlık alanları olmadığı için bunun ne olduğu hakkında bilgilerinin olmadığını söylediklerini aktardı. Aygün, doktorların halen hayati riski olmasına rağmen Dilan’ın tedaviye verdiği tepkilerden umutlu olduklarını bildirdi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da doktorlarla görüşmelerinden sonra durumunun daha iyiye gittiğini öğrendiklerini söyledi.

Vekiller, Dilan’ın anne ve babası Çiçek ve Kazım Dursun'la da görüştü. Aygün ailenin moralinin çok bozuk ve üzgün olduklarını söyledi.

Dilan Dursun 16 Haziran’daki eylemler sırasında Sıhhıye’deki çok katlı otoparkın yakınlarında polisin attığı gaz bombası ile yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Ameliyata alınan Dilan yoğun bakımda uyutuluyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR