Diplomasını kızıyla aldı
Uludağ Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sosyal bilimler Meslek Yüksek Okulu mezunları törenle diplomalarını aldı. Lojistik mezunu Pelin Kermen de diplomasını kızıyla birlikte Rektör Prof Yusuf Ulcay’ın elinden aldı.
BURSA , 15 Temmuz 2016 Cuma, 11:19
Diplomasını kızıyla aldı
İlk kez 2015 yılında mezunlarına gerçek diploma vermeye başlayan Uludağ Üniversitesi’nde 2015-2016 dönemi mezunları da diplomalarını birer birer alıyor. Ekim ayına kadar sürecek olan törenler ile mezun olmaya hak kazanan öğrenciler diplomalarını almaya devam edecek. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen son törende Güzel Sanatlar Fakültesi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri diplomalarına kavuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 24, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan 418 öğrencinin diploma aldığı törenlere UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan, üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

REKTÖRDEN MEZUN GENÇLERE FARKLILAŞIN TAVSİYESİ

Törende konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğrencilere farklılaşma tavsiyesinde bulundu. Eğitimlerin üniversiteden mezun olunca bitmeyeceğini kaydeden Rektör Yusuf Ulcay, “Eğer kaliteli bir iş imkânı istiyorsanız önce kendinizi diğer rakiplerinizden farklılaştırın. Mutlaka yabancı bir dil öğrenin. Girişimci olun ve kendinizi sürekli eğitmeye devam edin. Sizler bu milletin değerlerini benimsemek ve onları muhafaza etmekle yükümlüsünüz. Kendinize güvenin, teknolojiyi takip edin ve zamanı iyi ayarlamaya çalışın. Hayatı da ıskalamayın. Sadece çalışmakla olmaz, kendinize de vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Asla ama asla pes etmeyin. Mesleğinizde en iyi olmaya gayret edin. Vicdani ve ahlaki erdemlerinizi kendinize pusula edinin. Değerlerinizden ve köklerinizden kopmayın ve lütfen mezun olduğunuz üniversite ile bağlarınızı koparmayın” diye konuştu.

KALİTELİ EĞİTİM DESTEĞİ

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler ise törende yaptığı konuşmasında sanatta ileri toplumların ilim ve kültürde geri kalmayacağını vurguladı. Şimdilik geçici binalarda ve az sayıda bölüm ile eğitim verdiklerini belirten Dekan İşler, “Rektörümüz ile yaptığımız görüşmelerde umutlandık. Kendisinin yeni dönem planlamalarında bizler için de önemli projeler olduğunu öğrendik. Önümüzdeki süreçte hem yeni binalarda hem de daha fazla bölümde eğitim ve öğretime devam edeceğimize inanıyorum. Bizler akademik kadro olarak öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek adına elimizden gayreti gösteriyoruz. Mezun olan öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YENİ PROGRAMLAR YOLDA

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala da yüksekokul olarak bünyelerine her yıl yeni bir eğitim programı eklediklerinin bilgisini verdi. Şu anda toplam 12 farklı program ile öğrencilerine eğitim vermeye devam ettiklerini kaydeden Yüksekokul Müdürü Fikri Pala, “Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemlerinde Sosyal Hizmetler, Gastronomi, Adalet ve Zabıta programlarının açılması için planlamalar yapmaktayız. Bu konular üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yüksekokulumuzda öğrencilerimize en kaliteli şartlarda eğitim verebilmek adına her geçen gün iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu için düzenlenen diploma törenleri öğrencilerin kep atmaları ile sona erdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR