Dışişleri'nden kararlılık mesajı
Dışişleri Bakanlığı ABD Başkanı Donald Trump'ın "Suriye'de taraf tutmuyorum" açıklamasının ardından "Türkiye, Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizleyerek güvenli bölgeyi hayata geçirmekte kararlıdır." açıklaması yaptı.
GÜNDEM , 08 Ekim 2019 Salı, 00:26
Dışişleri'nden kararlılık mesajı

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat'ın doğusuna yapacağı olası operasyon için hazırlıklarını tamamladı. Bu hazırlıklara takviyeler ise sürüyor. TSK'ya ait Obüs ve tankların namluları Fırat'ın doğusuna çevrilmiş durumda.

AÇIKLAMALAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Trump'ın Suriye'nin kuzeyinden çekilme kararı alıp Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna askeri harekat başlatmasına yeşil ışık yakmasının ardından peş peşe açıklamalar da gelmeye devam ediyor.

"ERDOĞAN'LA İYİ BİR İLİŞKİMİZ VAR"

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Erdoğan ile çok iyi bir ilişkimiz var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "DAEŞ'liler sizin sorumluluğunuz" dedim. ABD bir polis gücü değildir, amacımız orada polislik yapmak olmamalı" açıklamasının ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi.

DIŞİŞLERİ AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada"Türkiye, Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizleyerek güvenli bölgeyi hayata geçirmekte kararlıdır." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR