Donald Trump bir helikopterini daha satacak
Donald Trump'ın milyonlarca dolarlık kişisel helikopter filosundaki bir helikopteri daha elinden çıkardığı belirtiliyor. Fakat endişelenmeyin, bir helikopteri hâlâ duruyor. Ayrıca önemsiz bir detay olarak Boeing 757'si var.
DÜNYA , 02 Ağustos 2021 Pazartesi, 15:24
Donald Trump bir helikopterini daha satacak

1990 model Sikorsky S-76B helikopterinin liste fiyatı yok ama benzer araçlar son yıllarda 1,5 milyon doların (yaklaşık 12,5 milyon TL) üzerinde satıldı.

Haberi geçen ilk kuruluş olan TMZ'de, "Kaynaklar TMZ'ye... Eski Başkan'ın kısa süre önce kişisel helikopterlerinden birini satışa çıkardığını belirtti. Fakat kesin bir fiyatı bulunmuyor. Muhtemel alıcılar sadece teklif gönderebilir" dendi.

Altı yolcu kapasiteli helikopterin kuyruğundaki ikonik TRUMP logosu silinirken, helikopterin eski başkanın filosunda edindiği N76TE kuyruk numarası halen duruyor.

SEÇİMLERDEN SONRA KÜÇÜLMEYE GİDİYOR

Krem beyazı deri koltuklar, altın aksesuarlar ve baştan sona savurgan bir Afrika maun döşemesiyle iç mekan da belirgin biçimde Trumpsı görünüyor.

Geçen kasımda bir başka helikopterlerini daha satışa çıkaran New Yorklu abartılı işadamı, 2020 seçimlerini kaybettikten sonra küçülmeye gitmişe benziyor.

İngiltere Kraliçesi ve hayatını kaybeden basketbol yıldızı Kobe Bryant tarafından da kullanılan aynı türden helikopterler, Trump'ın yükseklerde uçan New York gayrimenkul müteahhidi ve sonrasında siyasi aday olarak imajlarının önemli bir parçasını oluşturuyordu. Helikopterler, Trump'ın "The Apprentice" televizyon programında ve seçim kampanyası rotasında sıklıkla görünüyordu.

MUAZZAM ÜCRETLER ÖDENİYOR

Eski ABD Başkanı, helikopterlerinden bazılarını satmasına rağmen, üçüncü bir helikoptere ve ayrıca özelleştirilmiş tam donanımlı bir 757 jumbo jete sahip. Çok sayıda dava ve cezai soruşturmayla karşı karşıya kalan Trump, muazzam yasal ücretler ödüyor.

Forbes'un haberine göre ultra yüksek net servete sahip kimseler pandemi sırasında evden eve seyahat ediyor. Bu bağlamda, Trump'ın ekstra paraya ihtiyacı varsa, özel jet uçakların iyi satmasından faydalanabilir.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde yüz milyonlarca dolarlık kişisel garantili borçla karşı karşıya kalacak olan Trump'ın eski bankalarının ve iş ortaklarının çoğu, seçimler ve özellikle de 6 Ocak olaylarından sonra eski başkanla bağlarını kesti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR