Düğünü için gittiği köyünde vurularak öldürüldü
İstanbul’dan düğünü için memleketi Tokat'ın Erbaa İlçesine giden 24 yaşındaki Resul Demir, tarladan dönerken silahlı saldırıya uğradı.
GÜNDEM , 08 Ağustos 2013 Perşembe, 12:04
Düğünü için gittiği köyünde vurularak öldürüldü

Olay  Erbaa İlçesine bağlı Kurtuluş köyünde yaşandı. Köyde yaşayan Salim ve Şehri Demir çiftinin 6 çocuğundan biri olan ve komşu Engelli köyünden nişanlandığı H.Ş. ile gelecek hafta perşembe günü evlenecek olan Resul Demir, düğün için köyüne geldi. İstanbul Maltepe’de pastanede çalıştığı öğrenilen Demir, dün annesi ile birlikte kendilerine ait olan tarlaya çalışmaya gitti.

Demir, çalışmanın ardından annesi ile birlikte öğle saatlerine doğru evine dönmek için yola çıktı. Fakat bu sırada anne Şehri Demir, çevrede duyduğu silah sesleri üzerine evine doğru hızlı adımlarla yürümeye başladı. bu sırada arkada kalan oğlu Resul Demir av tüfeği ile vuruldu. Oğlunun yere yuvarlandığını görüp geri dönen anne Demir, durumu ailesine bildirdi. Resul Demir'in öldüğünü anlayan yakınları jandarmaya haber verdi. Olay yerindeki inceleme sonrası Resul Demir'in cesedi otopsi için Malatya Adli Tıp kuruluna gönderildi. Kimin ateş açtığı henüz belirlenmezken jandarma cinayetle ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR