Dünya liderlerinden darbe girişimine tepkiler
ABD Başkanı Obama ve Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'de yaşanan askeri darbe girişimiyle ilgili açıklamada bulundu
DÜNYA , 16 Temmuz 2016 Cumartesi, 12:42
Dünya liderlerinden darbe girişimine tepkiler
ABD Başkanı Barack Obama Türkiye'de darbeci askerlerin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi ile ilgili açıklama yaptı.
Obama, Türkiye'de yaşanan askeri darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye'de seçilmiş hükümet desteklenmelidir" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert de Twitter hesabında yaptığı açıklamada, Almanya'nın Türkiye'de seçilmiş hükümetin yanında olduğunu bildirdi.

Sözcü, Angela Merkel'in Türkiye'deki darbe girişimi ile ilgili Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel ile irtibat halinde olduğunu aktardı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ise mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek, seçilmiş hükümetin yanında oldukları mesajını verdi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Yunanistan'ın Türkiye'nin yanında yer aldığını belirtti.
Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çipras, "Türkiye'deki gelişmeleri yakından izleyen Yunan hükümeti ve halkı, güçlü bir şekilde demokrasi ve anayasal düzeni destekliyor." ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR