Dünya şokta! 16 Mayıs'tan itibaren...
İspanya Futbol Federasyonu, hükümetle yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı 16 Mayıs'tan itibaren ülkedeki tüm futbol aktivitelerini dondurma kararı aldı.
SPOR , 06 Mayıs 2015 Çarşamba, 22:31
Dünya şokta! 16 Mayıs'tan itibaren...
İspanya Futbol Federasyonu internet sitesinden yaptığı açıklamada alınan kararın nedenini İspanya hükümetinin maç yayınlarıyla ilgili çıkan yeni yasa olduğunu ifade ederek diyaloga açık olduklarını belirtti.

İspanyol hükümeti ile futbol kulüplerinin anlaşamaması tüm futbol aktivitelerini durma noktasına getirdi. Özellikle havuz sisteminin adaletsizliğinden yakınan kulüpler İspanya federasyonuna yoğun baskı oluşturuyordu. İspanya liglerinde mücadele eden kulüplerin Maliye'ye olan borçların bir hayli kabarık olması da bu baskının artmasına neden oldu.

İspanyol futbolunda yaklaşık 20 yıldır süre gelen maç canlı yayın hakları ile ilgili krizlerin havuz sistemine geçilerek önlenmesi öngörülüyordu. Mevcut sistemle La Liga’daki 4 büyük kulüp (Real Madrid, Barcelona, Valencia ve Atletico Madrid) maç canlı yayın haklarının toplam gelirinin yüzde 45’ine sahip olurken, yeni sistem ile kulüpler arasındaki dengesizliğin biraz daha kapatılacağı belirtiliyordu.

İspanya Futbol Federasyonu'nun aldığı bu karar neticesinde nasıl bir sonucun çıkacağı merakla bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR