Dünyanın en iyi futbolcusuydu, şimdi sadece 5 poundu kalmış!
Brezilyalı efsane eski futbolcu Ronaldinho, ülkesinde 1 milyon 750 bin pound para cezasına çarptırıldı. Ancak banka hesabında sadece 5 pound olduğu belirlenen Ronaldinho'nun, cezayı ödeyemediği için pasaportuna el konuldu.
SPOR , 06 Kasım 2018 Salı, 15:59
Dünyanın en iyi futbolcusuydu, şimdi sadece 5 poundu kalmış!

Kariyerinde Paris Saint Germain, Barcelona, Milan gibi takımlarda oynamış, Brezilya futbolunun gelmiş geçmiş en başarılı futbolcularından biri olarak gösterilen Ronaldinho'ya ülkesinde verilen para cezası, şaşırtıcı bir gerçeği de gözler önüne serdi.

SADECE 5 POUNDU KALMIŞ

Brezilya'da devlet arazisine izinsiz inşaat yaptığı gerekçesiyle mahkeme tarafından 1 milyon 750 bin pound para cezasına çarptırılan Ronaldinho'nun banka hesabına yapılan inceleme, inanması güç bir durumu ortaya koydu. Parayı tahsil etmek için Ronaldinho'nun banka hesabına bakan yetkililer, efsane eski futbolcunun sadece 5 poundu kaldığını gördü.

PARA CEZASINI ÖDEYEMEDİ

Kardeşi ile birlikte kurduğu inşaat şirketi nedeniyle başı belaya giren Ronaldinho, izinsiz bina yaptığı gerekçesiyle çarptırıldığı para cezasını ödeyemedi. Mahkemede bütün parasını inşaatını yaptığı gökdelene harcadığını belirten Ronaldinho, sadece 5 poundu kaldığını söyledi. Yeterli parası olmadığı için para cezasını ödeyemeyeceğini belirten Ronaldinho'nun pasaportuna el konuldu.

PARAYI BULAMAZSA ÜLKESİNDEN ÇIKAMAYACAK

Eğer Ronaldinho, 1 milyon 750 bin poundu bulamazsa, ülkesinden dışarıya çıkamayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR