Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 14:20

Duygusal baskı mı yaşıyorsunuz? Bu işaretlere dikkat

Her insan duyguları eşit bir şekilde yansıtmaz. İlişkinizde bunun farkında olmanız, davranışlarınızı da buna göre şekillendirecektir. Duygusal farklılıklar, bazen tarafların birbirine baskı uygulamasına neden olabilir. Partnerinizin size duygusal baskı uyguladığından şüpheleniyorsanız, bu işaretlere dikkat etmelisiniz.

CİDDİ TALEPLERDE BULUNURLAR

Duygusal baskı yapan bir kişi sürekli talepte bulunur. Eğer taleplerini onaylamazsanız agresif hale gelir. İlk söyleyeceği cümle de 'Beni sevseydin yapardın' olur. Ancak gerçekte sadece sizi kontrol etmek isterler.

TEHDİT EDERLER

Duygusal baskı yapan bir kişi, tehdit etmeyi araç olarak kullanabilirler. Sizi kendilerine zarar vermekle dahi tehdit ederler. Sonunda sorunlu sizmiş gibi davranırlar.

YAPMADIĞINIZ BİR ŞEY İÇİN SİZİ SUÇLARLAR

Eşinizin güvenini kaybettiğinizi ve onu geri kazanmak için iki kat daha fazla çalışmanız gerektiğini hissettirecek bir numara olarak size suçlayıcı davranışlarda bulunabilir. Bu durum ihanet korkusundan kaynaklanıyor olabilir.

TOPLUM İÇİN FARKLI BİR GÖRÜNÜM SERGİLERLER

Duygusal baskı yaratan kişiler, toplum içinde sizin davranışlarınızı kontrol etmeye çalışır ve dramatik davranır. En sonunda onların damarına bastığınız için kendinizi suçlu hissedersiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar