'Ebu Hanzala' kod adlı Bayancuk gözaltına alındı
Daha önce 96 sanıklı terör örgütü DEAŞ davasında yargılanırken 2016 yılında tahliye edilen, 8 Mart 2017'de bir kez daha gözaltına alınan 'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Bayancuk yeniden gözaltında.
GÜNDEM , 30 Mayıs 2017 Salı, 19:26
'Ebu Hanzala' kod adlı Bayancuk gözaltına alındı

Terör örgütü DEAŞ'ın üst yöneticilerinden olduğu değerlendirilen Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk yeniden gözaltında.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Sakarya'da terör örgütü DEAŞ'e yönelik soruşturma kapsamında örgütün üst düzey yöneticisi olduğu değerlendirilen Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk yakalandı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında Halis Bayancuk'un İstanbul'da olduğu tespit edildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığın talimatıyla İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda Bayancuk, gözaltına alındı.

"TÜRKİYE'DEKİ LİDERLİKLERİNİ YAPIYOR"

DEAŞ'ın Türkiye'deki destekçi ve sempatizanlarının liderliğini yaptığı belirlenen Ebu Hanzala kod adlı Bayancuk'un Sakarya TEM ekiplerince Sakarya'ya getirileceği öğrenildi.

TEHDİTTEN DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bayuncuk, terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye yapılanmasına yönelik operasyonda 2015 yılında gözaltına alınmış, Mart 2016'da tahliye edilmişti.

Bayancuk Mart 2017'de, Ankara'da vereceği bir panelin iptal edilmesinin ardından video ile valilik personelini "müşrik" ilan ettiği, "Biz de boş durmayacağız" sözleriyle tehdit gerekçesiyle bir kez daha gözaltına alınmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR