Efkan Ala'dan Fuat Avni sorusuna ilginç yanıt
Erzurum'daki bir lokantada basın mensuplarıyla bir araya gelen Ala, 2002'den beri sürekli Türkiye'nin önüne engeller konulmaya, yapılan işlerin önüne set çekilmeye çalışıldığını söyledi. Ala bir gazetecinin "Bir gazetecinin "Fuat Avni'yi neden bulamıyorsunuz, hala ortada yok" yönündeki soruya ise dikkat çeken bir yanıt verdi.
GÜNDEM , 17 Mayıs 2015 Pazar, 12:15
Efkan Ala'dan Fuat Avni sorusuna ilginç yanıt
Ala, 2010'da KPSS sorularının çalındığının o dönemde açığa çıktığını  ancak kapatıldığını anımsatarak, açığa çıkan olayı kapatanların da yargılandığını  belirtti. Artık suç işleme, millete kastetme kapasitelerinin ortadan  kaldırıldığını anlatan Ala, "Devleti başka ülkelere ihbar etme, ispiyonlama gibi  birtakım faaliyetler içerisinde zaman zaman maalesef olanları görüyoruz. Onların  da o anda önleri kesiliyor. Büyük bir badireden geçilmiştir, büyük bir açık darbe  önlenmiştir. Kimse milletten ve devletten daha güçlü değildir" ifadesini  kullandı. 
 
'FUAT AVNİ'Yİ NEDEN BULAMIYORSUNUZ?'
  
Bir gazetecinin "Fuat Avni'yi neden bulamıyorsunuz, hala ortada yok"  yönündeki soruyu Ala, "İsmi telaffuz etmeden, o 'bulamadınız' diye bir şey yok.  Devletin de kendine göre birtakım yöntemleri oluyor. Onun için hüküm cümlesi  kurmamış olmanız daha iyi olur. Yani 'bulamadınız' değil de yani. Yurt dışından  Hong Kong'dan, şuradan buradan insanlar bir sürü şeyler yazıyor, çiziyor. Bakın  ne kadarı gerçek ne kadarı yalan, zaten takip ediyorsunuz. Sosyal medya bir  gerçektir, tek başına orası insanların zihnini, alacakları kararları  şekillendirmesin" diye konuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR