Eğer Köşk'e çıkarsam...
Başbakan Erdoğan'ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıda katılımcılara cumhurbaşkanı adaylarının sorulduğu bir form verildi. Formlarda cumhurbaşkanı adayı olarak Başbakan Erdoğan'ın ismi öne çıktı
GÜNDEM , 16 Nisan 2014 Çarşamba, 21:38
Eğer Köşk'e çıkarsam...

Toplantıda Erdoğan'ın vekillere "Eğer Köşk'e çıkarsam, halkın Cumhurbaşkanı olurum. Yetkiyi, Anayasal hakkımı tam olarak kullanırım" değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 3 dönem kuralı gündemdeydi. Ak Parti kampında da bu konular ele alındıktan sonra nihai karar verilecek" açıklamasını yaptı.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan, aday olması halinde Ak Parti'nin zayıf düşeceği endişeleri için, "Yukarı çıkmam halinde partide sorun olmaz. Partinin akıbetine ilişkin endişe taşımıyorum. Eğer partinin başında kalmaya devam edersem, millete davamıza hizmet etmeye devam edeceğim" diye konuştu.
Anketlerde vekillerin çok önemli bir bölümü, adaylarının Erdoğan olduğunu bildirdi. Söz alan vekillen, bu düşüncelerini sözlü olarak da aktardı. 40'ı aşkın vekilin konuştuğu toplantıda, vekiller, "Cumhurbaşkanlığı sizin hakkınız. Bu seçimde aday olmanız gerekir" mesajı verdi.

Milletvekilleri, "Cumhurbaşkanı olmanızı gönülden istiyoruz. Güçlü bir siyasi figürsünüz, fakat bu süreçte Başbakan olarak kalmanız parti ve ülke için daha hayırlı olabilir. Siz yukarı çıktığınızda partide sıkıntı olur mu kaygılarımız var. Zamanında Özal çıktı, ANAP'ta dağılmalar oldu. ANAP'a döner miyiz? Takdir sizin, aday olursanız sonuna kadar arkanızdayız" ifadelerini kullandı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR