Eğitim Sen Bursa'dan 'okullar açılsın' çağrısı!
Eğitim Sen Bursa Şubesi tarafından "Eğitim emekçileri ile öğrencilerin sağlığına, haklarına ve geleceğine sahip çıkıyoruz" konulu basın açıklaması gerçekleştirildi.
BURSA , 17 Eylül 2020 Perşembe, 16:41
Eğitim Sen Bursa'dan 'okullar açılsın' çağrısı!

HABER/ Seray SAYGILIOĞLU

Kent meydanında düzenlenen basın açıklamasına Eğitim Sen Bursa Şubesi Başkanı Derviş Erdem ile sendika üyeleri katıldı. Sürecin başından itibaren eğitimin yüz yüze olması gerektiğini savunan Derviş, uzaktan eğitimin var olan eşitsizlikleri daha da derinleştireceğini ileri sürdü.

FİZİKİ KOŞULLAR DÜZENLENMELİ

Eğitim Sen Bursa Şubesi olarak önerilerini sıralayan Derviş, "Öğrencilerin okula gelip giderken kullandıkları ulaşım araçları önemli oranda sağlık riski oluşturmaktadır. Bu riski ortadan kaldırmak için öğrencilerimiz ve bütün eğitim emekçileri için ücretsiz servis olanağı sağlanmalıdır. Okullar açılmadan önce fiziksel mesafe ve hijyen planlaması yapılmalıdır. Devlet okullarında bir sınıfta en fazla 12 öğrenci olacak şekilde düzenleme yapılmalıdır. Taşımalı eğitime son verilerek, köy okulları yeniden eğitime açılmalıdır. Atıl kamu binaları ve boş olan okullar, düzenleme yapılarak derslikler oluşturulmalıdır" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR