Eğitim-Sen sokağa çıkıyor
Yolsuzluk soruşturmasının ardından Eğitim-Sen grev yapacaklarını açıkladı.
GÜNDEM , 18 Aralık 2013 Çarşamba, 18:44
Eğitim-Sen sokağa çıkıyor

Yolsuzluk soruşturmasının ardından Ankara Emniyeti büyük bir eyleme hazırlanıyor. KESK ve bağlı sendika Eğitim-Sen, yarın greve çıkıyor. Eğitim Sen “Onların ayakkabı kutularında 4.5 milyon dolar, bizim elimizde bir simit bir çay; hakkımızı istiyoruz demek için” ifadeleri ile memurları ve yurttaşları greve çağırdı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre KESK ve Eğitim Sen yarın tüm yurtta greve çıkıyor. Öğretmenler ve memurlar Ankara’nın iki yerinde basın açıklaması düzenledikten sonra bir araya gelecek. Öğretmenler saat 11.00'da YKM önünde toplanacak. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklaması düzenleceyecek olan öğretmenler Ziya Gökalp Caddesi’ne yürüyecek. Bu sırada da KESK üyesi memurlar Kolej Meydanı’nda Ziya Gökalp Caddesi’ne yürüyecek.

KESK’in en önemli bileşenlerinden biri olan Eğitim Sen sosyal medyada greve çağırdı. Atılan tweetlerde “Yalana, talana, soyguna karşı; Onların ayakkabı kutularında 4.5 milyon dolar, bizim elimizde bir simit bir çay; hakkımızı istiyoruz demek için; Bizim saklayacak ikinci bir ayakkabımız yok; onların halktan çaldıklarını saklayacakları ayakkabı kutuları var #19ARALIKtaGREVdeyiz” ifadeleri kullanıldı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR