Ekmek teknesini çalıp, uçurumdan attılar
İzmir'in Çiğli İlçesi’nde oturan ve pazarlarda kapalı kasa minibüsüyle giysi satan 48 yaşındaki Bakiye Karataş’ın minibüsü, kimliği belirsiz kişilerce çalındı.
GÜNDEM , 04 Aralık 2016 Pazar, 11:08
Ekmek teknesini çalıp, uçurumdan attılar
Şüpheliler içerisindeki ürünleri ve bazı parçalarını aldıklarını minibüsü, Tırazlı Köyü'ndeki 40 metrelik uçurumdan yuvarlayıp kaçtı. Ekmek teknesinin kullanılamaz halde gören Bakiye Karataş gözyaşlarını tutamayıp, "Ben ona zarar gelmemesi için gözüm gibi bakıyordum. Bunu yapanların hiç mi vicdanı yok" dedi.  

16 Yıldır semt pazarlarında kadın kıyafetleri satarak geçimini sağlayan 3 çocuk annesi Bakiye Karataş'ın eşi Veli Karataş, 12 yıldır kullandıkları 35 KNU 12 plakalı minibüsü, geçen 1 Aralık Perşembe günü Anadolu Caddesi Egekent girişindeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait ücretsiz park yerine bıraktı. Aynı gün saat 19.00 sıralarında minibüsü park ettiği yerden alıp evine gitmek isteyen belediyeden emekli 50 yaşındaki Veli Karataş, aracı yerinde göremedi. Karataş çifti bunun üzerine polise minibüsün çalındığı şikayetinde bulundu. Karabağlar İlçe Jandarma Karakolu görevlileri, çalınan minibüsü o gece yarısı Karabağlar İlçesine bağlı Tırazlı Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda, 40 metrelik uçuruma yuvarlanmış halde buldu. Aracın plakalarının ve şanzımanının da söküldüğü anlaşıldı. ÇALINDIĞI YERDE MOBESE ÇALIŞMIYORMUŞ

Minibüsünün bulunduğu uçuruma eşi ve çocukları ile gelen Bakiye Karataş, ekmek teknesini kullanılamaz halde görünce gözyaşlarına hakim olamadı. "Bunu yapanların hiç mi vicdanı yok" diyen Karataş şunları söyledi:

"Ben bunu haketmedim. Bu minibüs benim 12 yıldır ekmek teknem. Ben ona kıyamıyordum, 'Düldülüm' diye seviyordum. Bizler bu kişilerle aynı havayı soluyoruz. Emniyet Müdürü'ne buradan çağrı yapıyorum, 'Bu hırsızları' bulun. İçerisinde 15 bin liralık malım vardı, onu da çalmışlar. Ürünleri kredi çekerek aldım. Ben şimdi bu borcu nasıl ödeyeceğim. Bu araba 50 kilometre öteden buraya kadar getirildi. Çalındığı yerde bulunan MOBESE kamerası çalışmıyormuş. Çok rahat bir şekilde aracı buraya kadar getirmişler. Hırsızlar minibüsün plakalarını da çalmış OHAL var. Ya bu kişiler arabayı başka amaçla çalmış olsalardı? Nefes aldığım sürece, onlar yakalananan kadar peşlerini bırakmayacağım." 

Jandarmanın parmak izi çalışmasının ardından, 40 metrelik uçurumda ormanlık alanda yan yatmış halde duran minibüs, çekici tarafından güçlükle bulunduğu yerden düz alana çekildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR