Ekonomide tedbir kararları haftaya açıklanacak
Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi. Kritik toplantı yaklaşık 4 buçuk saat sürdü. EKK toplantısında alınan tedbirler bir hafta sonra açıklanacak.
EKONOMİ , 02 Aralık 2016 Cuma, 20:37
Ekonomide tedbir kararları haftaya açıklanacak
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Çankaya Köşkü’nde toplandı.

Toplantıya Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakanlık Müşaviri Fuat Oktay, TC Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, BDDK Başkanı Mehmet Ali Abken ve SPK Başkanı Vahtettin Ertaş katıldı.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?

Toplantının ardından yapılan açıklamada, "Kamu maliyesi, bankacılık ve finans sektörü, reel sektör ve işgücü piyasasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup, teknik çalışmaların tamamlanmasını müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Avrupa Birliği ile görüşmeleri devam eden Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesine ilişkin devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından EKK bilgilendirilmiş ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verilmiştir." denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR