Elektriğe ve doğalgaza zam var mı?
Enerji Bakanı Taner Yıldız açıkladı...
EKONOMİ , 11 Aralık 2013 Çarşamba, 13:54
Elektriğe ve doğalgaza zam var mı?

Gürcistan’da Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisinin açılışına katılan Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Önümüzdeki günlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir değişiklik yaşanmasını beklemiyoruz" dedi.

Gürcistan’da Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisinin açılışına katılan, açılışın ardından Borçka-Ahıska Elektrik İletim Hattı tesisine dair açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız, iki ülke arasındaki anlaşmayla devreye giren 400 kilovoltluk tesiste üretilecek elektriğin, Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden başka ülkelere satılabileceğini söyledi. Taner Yıldız, hattan gelecek elektriğin fiyatının henüz belli olmadığını, fiyatı özel sektörün belirleyeceğini belirtti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, "Kışla beraber elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?" sorusuna "Şu anda yaşanan kış şartlarından dolayı doğalgaz ve elektrikte bir arz problemi yaşanmıyor. Bununla ilgili bir sorun öngörmüyoruz. Önümüzdeki günlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarında bir değişiklik yaşanmasını beklemiyoruz" şeklinde cevap verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR