Elektriğe zam gelecek mi?
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Elektrik fiyatlarıyla ilgili yapmış olduğumuz hesaplarda zamla ilgili bir öngörümüz yok. Dolayısıyla zammı gerektirecek veri de yok" dedi.
EKONOMİ , 01 Mart 2017 Çarşamba, 12:30
Elektriğe zam gelecek mi?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, NTV'de önemli açıkılamalarda bulundu. Yılmaz, "Elektrik fiyatlarıyla ilgili yapmış olduğumuz hesaplarda zamla ilgili bir öngörümüz yok. Dolayısıyla zammı gerektirecek veri de yok" dedi.

EPDK Başkanı elektrik fiyat tarifesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Bİz bununla ilgili kararı alırken maliyet bazlı hesaplama yapıyoruz. Yapmış olduğumuz hesaplarda zamla ilgili bir öngörümüz yok. Elektrik fiyatlarıyla ilgili zammı gerektirecek veri yok.Tahminlerimiz herhangi bir anormal veri olmayacağı kanaatindeyiz zamma yönelik."

Tüketicilere uyarılarda bulunan Yılmaz, "Yapmış olduğunuz sözleşmeyi iyi okuyun, aman dikkat. Çok sayfalı ufak puntolu sözleşmelerden kaçınsınlar. Müşterilere haksızlık yapan şirketler olduğu takdirde bunun karşısındayız" diye konuştu.

"DOĞALGAZIN ULAŞMADIĞI İL KALMAYACAK"

Yılmaz, Türkiye'de 76 ilde doğalgaz olduğunu hatırlatarak, "Doğalgaz sektöründe destan yazıldı. Ağrı'yla Tunceli ilimizin de ihalesini yaptık. 3 ille ilgili 8'e yakın şirket başvurdu. Çok kısa zamanda, bir ay içinde ihalesi yapılınca doğalgazın ulaşmadığı il kalmamış olacak" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR