Elon Musk'ın yeni planı ortaya çıktı
Dahi çocuk Elon Musk'ın tüm dünyada ses getirecek yeni projesinin detayları belli oldu. Elon Musk tüm dünyaya internet sağlayacak global bir ağ kurmanın peşinde.
EKONOMİ , 12 Kasım 2018 Pazartesi, 15:10
Elon Musk'ın yeni planı ortaya çıktı

Milyarder girişimci Elon Musk'ın sıradaki hedefi gezegenimizin tamamına internet erişimi sağlamak. Bu plan çerçevesinde ilk adımı Şubat ayında atan Musk'ın planı belli oldu.

DÜNYANIN FARKLI NOKTALARINA KESİNTİSİZ HİZMET

Teknoloji dünyasının adından en çok söz ettiren isimlerinden biri olan Elon Musk'ın 'küresel internet' projesi ile ilgili detaylar belli oldu. Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX'in küresel internet projesi için geliştirdiği Starlink uyduları SpaceX'in Falcon 9 roketleriyle fırlatılacak. Kısa vadede yörüngeye 50 adet uydu yerleştirilecek. Tabiri caizse gezegenimizi bir örümcek ağı gibi saracak olan uydular dünyanın farklı noktalarına kesintisiz hizmet sunacak.

TÜM DÜNYAYA İNTERNET SAĞLAYACAK GLOBAL BİR AĞ

SpaceX'in uzun vadeli planı ise dünyanın yörüngesine yerleştireceği 4000 adet uyduyla tüm dünyaya internet sağlayacak global bir ağ kurmak. Söz konusu proje ile internet hızının ciddi derecede artması ve internet erişimi bulunmayan noktalarında online dünya ile buluşması hedefleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR