En 'Adaletsiz' talan
Mudanya’nın en güzel yerinde bulunan Adalet Bakanlığına ait lojmanlar ve daha önce İmralı İrtibat Bürosu olarak kullanılan 5 katlı bina, hurdacılar tarafından talan ediliyor.
BURSA , 21 Temmuz 2012 Cumartesi, 10:50
En 'Adaletsiz' talan

 


Mudanya Halitpaşa Mahallesi İleri Sokak’ta İmralı Cezaevi Lojmanları olarak adlandırılan binanın boşaltılmasının ardından hiçbir çalışma yapılmadı. Atıl bir şekilde bekleyen bina, hurdacıların mekanı oldu. Binanın bahçesinde ve ağaçlık bölgelerinde alkol alan şahıslar herkesi rahatsız ederken, çevre sakinleri duruma tepkili.

Özel bir dershanedeki öğrencilerin de bu görüntülere şahit olduklarını düşünen semt sakinleri, durumdan şikayetçi olduklarını söyledi. Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Selma Yarar, konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirerek Mudanya Savcılığına dilekçe verdiğini ifade etti. Yarar, “Binanın içinde ateş bile yaktılar. Mahalle sakinleri zamanında müdahale ederek binanın yanmasını engelledi. Bu bina başka şekilde değerlendirilebilir; sosyal tesis, eğitim kurumu ya da kamuya yararlı bir şekilde kullanılabilir. Binada para edecek ne varsa hurdacılar götürüyor. Kapısı açık olan binada çelik kapıların kilitlerinden tutun da armatürler, kalorifer petekleri, mutfaktaki mermer tezgahlardan kapıların camlarına kadar her şeyi söküp götürüyorlar. Binada daha kötü olayların yaşanmaması için yetkililerin buraya bir çare bulmalarını istiyorum” dedi. 

 

İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR