En çok erotik kitap ödünç aldılar
İngilizler geçen yıl kütüphanelerden en çok erotik kitap ödünç aldı.
DÜNYA , 16 Şubat 2014 Pazar, 12:49
En çok erotik kitap ödünç aldılar

İngiltere'de halk kütüphanelerinden son 12 ay içerisinde erotik ve cinsel içerikli ödünç kitap alınma oranı yüzde 500 arttı. Bu oranda dünyada en çok okunan kitaplar arasında yer alan E.L. James'in ''Grinin Elli Tonu'' (Fifty Shades of Grey) adlı aşk romanının etkili olduğu tahmin ediliyor.

İstatistiklere göre ülke genelinde ''Grinin Elli Tonu'' adlı roman geçen yıl İngiltere'deki halk kütüphanelerinden ödünç alınan kitaplar arasında ilk üçe girdi.

Geçtiğimiz yaz dünya genelinde özellikle kadınlar arasında büyük rağbet gören E.L James'in üçleme romanı halk kütüphanelerinde en çok kiralanan kitaplar arasında da ilk 10'da yer aldı.

Üniversiteli genç bir kız ile karizmatik ve zengin bir işadamının aşk ilişkisini anlatan erotik kitap, 52 farklı dilde 90 milyondan fazla sattı.

İngiltere'de en çok ödünç alınan listesinin ilk sırasında ise Lee Child'ın ''The Affair'' ve ''Wanted Man'' adlı kitapları yer aldı.

Indigo Bloome'nin geçen yılın en çok okunan erotik romanı olan ''Destined to Feel'' adlı romanı 11 bin 700 kez ödünç alındı.

Dünya genelinde bir fenomen haline gelen ve Türkçe'ye çevrilen yazarın '' Grinin Elli Tonu'' romanı kısa bir süre içeresinde film olarak da vizyona girecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR