Engelli annesini diri diri gömdü, kadın 3 gün sonra kurtarıldı!
Çin'de engelli annesini toprağa diri diri gömen bir kişi, "kasten adam öldürmeye teşebbüsten" gözaltına alındı. Kadın yaklaşık 3 gün boyunca kaldığı çukurdan polis tarafından sağ çıkarılarak hastaneye kaldırıldı
DÜNYA , 06 Mayıs 2020 Çarşamba, 22:59
Engelli annesini diri diri gömdü, kadın 3 gün sonra kurtarıldı!

Çin Komünist Partisi'nin resmi yayın organlarından Global Times gazetesinin haberine göre, ülkenin kuzeybatısındaki Şaanşi eyaletine bağlı Cingbien ilçesinde Ma soyadlı bir erkek, 2 Mayıs akşamı 79 yaşındaki engelli annesini el arabasına koyarak evden dışarı çıktı.

KOMŞULARINA, ANNESİNİ AKRABALARININ YANINA GÖTÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Ma, 3 Mayıs gece 02.00'de evine tek başına döndü. Ma, karısı Cang'ın kayınvalidesinin nerede olduğu soruları üzerine, annesini Gansu eyaletindeki akrabalarının yanına gönderdiğini söyledi. Cang, kocasının, kayınvalidesini evden götürmesinin ardından otobüs garına giderek olayın aslını soruştururken, Ma ise evinden ayrılarak bir daha dönmedi.

SORGUSUNDA ANNESİNİ GÖMDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Cang, eve gelmeyen kocası Ma'yı polise ihbar etti. Polis tarafından yakalanan Ma, yapılan sorguda annesini terk edilmiş bir mezarlıkta bir çukura gömdüğünü itiraf etti. Mezarlığın yerini tespit eden polisler, yaşlı anneyi gömüldüğü çukurdan yaklaşık 3 gün sonra sağ çıkardı.

Görgü tanıkları, polisin çukuru kazdığı sırada engelli annenin yardım çığlıklarını duyduklarını aktardı. Engelli anne tedavi için hastaneye kaldırılırken, oğlu Ma kasten adam öldürmeye teşebbüsten gözaltına alındı.

Yaşlı kadın diri diri gömüldüğü yerden böyle çıkarıldı:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR