Engelli kızlarını otomobilde bırakarak misafirliğe gittiler
Kütahya'da bir aile engelli kızlarını otomobilde bırakarak misafirliğe gitti.
GÜNDEM , 14 Nisan 2014 Pazartesi, 14:14
Engelli kızlarını otomobilde bırakarak misafirliğe gittiler

Kütahya'da 29 yaşındaki zihinsel engelli kızları S.G.'yi otomobil içerisinde kilitli bırakarak akraba ziyaretine giden çift polisi ayağa kaldırdı.

Olay akşam dün akşam saatlerinde Osmanlı Caddesi'ndeki Balıklı Hamamı önünde meydana geldi. Yoldan geçen vatandaşlar, kapıları ve camları kapalı olan park halinde duran .. .. .. plakalı otomobil içerisinde gördükleri bir engelli kadının havasız kaldığını düşünerek durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, aracın kapılarını açması için itfaiye ekiplerini çağırdı. Polis ve itfaiye ekipleri otomobilin kapısını açmaya çalışırken araç sahibi M.G. ile eşi ve oğlu geldi. Otomobilin kapısını açan M.G., araç içerisinde bıraktığı kızı S.G.'nin zihinsel engelli olduğunu ve yürüme güçlüğü çektiğini söyleyerek, "Merdivenlerden çıkamayacağını düşündüğümüz için onu otomobilde bırakıp 10-15 dakikalığına akrabaları ziyarete gitmiştik" dedi. Polisler, bir daha böyle olayın yaşanmaması için M.G.'yi uyardı. M.G. otomobiline binerek eşi ve çocuklarıyla birlikte uzaklaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR