Engellilerden huzurevi sakinlerine özel konser
Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) ve eşitlik birimi işbirliğiyle hazırlanan etkinlikte engelliler, '18-24 Mart Yaşlılar Haftası' dolayısıyla huzurevi sakinlerine konser verdi.
BURSA , 24 Mart 2017 Cuma, 19:27
Engellilerden huzurevi sakinlerine özel konser

Yenişehir Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirilen programa, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner katıldı. OBAM yetkililerinin yönetiminde gerçekleşen konserde, huzurevi sakinleri söylenen şarkılara eşlik ederek keyifli saatler geçirdi.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, "Biliyorsunuz ki belediyeler, doğumdan ölüme kadar vatandaşlarının yanında ve hizmetler veriyor. Bunların yanında yakında inşallah büyük bir sağlık kompleksimizin temelini atacağız. Kaliteli Yaşam Merkezi'nde Alzheimer hastalarımız, huzur evimiz, kardeşlerimizin rahat eğitim almaları için faaliyetlere devam edeceğiz" diye konuştu.

Saygının bir haftaya sığdırılacak bir durum olmadığının altını çizen Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu da, "Yaşlıya hürmet, bizim kültür ve inancımızın mihenk taşıdır. Osmangazi Belediyesinin engelliler birimini de ayrıca kutluyorum. Dezavantajlı grupların sosyal hayata kaynaşmasına ilişkin çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Bu program da onlardan bir tanesi. Siz huzurevinde kalan yaşlılarımız bizim için çok değerlisiniz dezavantajlı vatandaşlarımız da bizim için çok önemli. Devletin yaşaması için milletin yaşaması lazım. Merkezden taşraya ciddi çalışmalar yapılıyor" dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, huzurevi sakinleriyle sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR