Erdoğan: 15 Temmuz'u şehitleri anma günü ilan ettik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek nesillerin, 15 Temmuz demokrasi direnişinin kahramanlarını unutmayacağını belirterek, "15 Temmuz tarihini, Şehitlerimizi Anma Günü olarak ilan ettiğimizi paylaşmak istiyorum." dedi.
GÜNDEM , 22 Temmuz 2016 Cuma, 01:26
Erdoğan: 15 Temmuz'u şehitleri anma günü ilan ettik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Türk halkının, tarihinin en hain, en alçak darbe girişimine karşı direnişini kararlı biçimde sürdürdüğünü söyledi.
 
Vatandaşlara, demokrasi nöbetini sürdürmeleri çağrısında bulunan Erdoğan, "Feraseti ve cesaretiyle silahlı darbe girişimini akamete uğratan kahraman milletimden, ülkemiz bu sıkıntılı dönemden tamamen çıkana kadar meydanlarda tuttuğu demokrasi nöbetini sürdürmesini rica ediyorum." dedi.

"Gelecek nesiller demokrasi direnişinin kahramanlarını asla unutmayacak"
 
Darbe girişimi direnişinin kahramanlarının asla unutulmayacağını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:
"Gelecek nesiller siviliyle, polisiyle, askeriyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz tarihini her yıl Şehitlerimizi Anma Günü olarak ilan ettiğimizi de bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyorum."

"Darbenin en güçlü panzehiri milli iradedir"
 
Darbenin en büyük panzehirinin milli irade olduğuna dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yaşadığımız hadise göstermiştir ki, darbenin en büyük etkili, güçlü panzehiri, milli iradedir, millettir. Bir haftadır bu kutlu mücadeleyi en küçük bir taşkınlığa, provokasyona izin vermeden yürüten milletimden biraz daha sabır, fedakarlık istiyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR