Erdoğan'a Halk TV şoku
"Duman" grubunun "Rezil" isimli şarkısı kullanılarak oluşturulan ve Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafları kullanılan klibi yayımlayarak, Erdoğan'ın kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Halk TV'ye açtığı tazminat davası reddedildi.
GÜNDEM , 15 Nisan 2014 Salı, 14:47
Erdoğan'a Halk TV şoku

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın, "Duman" grubunun "Rezil" isimli şarkısı kullanılarak oluşturulan ve kendi fotoğrafları kullanılan klibi yayımlayarak, kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Halk TV'ye açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya ve Muammer Cemaloğlu ile Halk TV'nin avukatı Şükrü Evrim İnal katıldı.

Hakim Kenan Altıparmak, avukatların son beyanlarını dinledikten sonra "yerinde görülmeyen davanın reddine" karar verdiğini bildirdi.

Dava dilekçesinde, "Duman" grubunun "Rezil" isimli şarkısı kullanılarak, üçüncü şahıslarca oluşturulan ve Youtube'da da yer alan klibin 15, 16 ve 17 Mayıs 2013'te Halk TV'de yayımlandığı, klipte Başbakan Erdoğan'ın da fotoğraflarına yer verildiği belirtilerek, kanaldan ve Halk Radyo ve Televizyon Yayın A.Ş. Sorumlu Müdürü Müşerref Seçkin'den, Erdoğan'ın kişilik haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 60 bin lira manevi tazminat talep ediliyordu.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR