Erdoğan'a tarihi karşılama yapacağız
Gazze, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor. Hamas Başbakanı İsmail Haniye, Gazze'nin Başbakan Erdoğan'a tarihi bir karşılama yapacağını söyledi.
GÜNDEM , 26 Haziran 2013 Çarşamba, 17:26
Erdoğan'a tarihi karşılama yapacağız

Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gazze'deki yönetimin Başbakanı İsmail Haniye, "Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için gereken neyse yapacağız" dedi.

"Tarihi ziyaretin karşılığı da tarihi olmalı" ifadesini kullanan Haniye, özellikle Mavi Marmara olayında hayatını kaybedenlerin anısına görkemli bir tören hazırlayacaklarını belirtti.

Gazze'deki Hamas yönetimi Başbakanı İsmail Haniye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın beklenen Gazze ziyaretinde Hamas ve El-Fetih arasında uzlaşmacı bir tavır sergilemesini beklediklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın Gazze ziyaretinden İsrail'in rahatsız olduğunu öne süren Haniye, "Burada esas olan Türkiye'nin duruşudur" dedi.

'HER AN SÜRPRİZ YAPABİLİRİZ'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Gazze ziyaretine değinmişti. Erdoğan, "Gazze hazır. Biz, olaylar nedeniyle hazır olamadık. Her an sürpriz yapabiliriz" demişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR