Erdoğan Afrin'deki son bilançoyu açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Geçmişte darbe dönemlerinde iyi sınavlar veremeyen yargı camiamızın 15 Temmuz'da gösterdiği cesaret ve dirayet takdire şayandır'' dedi.
GÜNDEM , 06 Mart 2018 Salı, 15:14
Erdoğan Afrin'deki son bilançoyu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Yargıtay'ın 150. Yılı Sempozyumu'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Ülkemizin adliye mahkemelerinde verilen hükümler konusundaki son inceleme merci olan Yargıtayımızın 150. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Yargıtayımız özellikle son dönemdeki duruşuyla milletimizin gönlünde ayrı bir yer edinmiştir. Geçmişte rahmetli Adnan Menderes'in idamı başta olmak üzere darbe dönemlerinde iyi sınavlar veremeyen yargı camiamızın 15 Temmuz'da gösterdiği cesaret ve dirayet takdire şayandır.

Adalet elbette herkese hakkını vermektir. Ama hakkı vermekle gasp etmek arasındaki denge öylesine hassasdır ki bunu sağlamak için çok çalışmak çok fedakarlık yapmak gerekir. Zalimi üzerine düşen göreve yapmayan olarak tarif eden Hz. Mevlana'nın anlayışında adalet dağıtmayan savcı ve hakim de zalimler sınıfına giriyor. Devleti yönetenlerin yaptığı adaletsizlik hukuk yoluyla telafi edilirken yargının sebep olduğu adaletsizliğin telafisi yoktur. Bir ülkede halk bunalmış adalet çığlığı atar hale gelmişse oradaki yargı sisteminde bir sorun var demektir. Adaleti kaybettiğimizde her şeyimizi kaybedeceğimizi de bilmek zorundayız. Ş

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR