Erdoğan Bayraktar delikanlı gibi davrandı
Özel bir televizyon kanalındaki bir programa katılmak için, Ankara'dan İstanbul'a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
GÜNDEM , 25 Aralık 2013 Çarşamba, 20:33
Erdoğan Bayraktar delikanlı gibi davrandı

Gazetecilerin, istifalar ve Erdoğan Bayraktar'ın açıklamaları ile ilgili sorduğu soruya "Sayın Erdoğan Bayrtaktar delikanlı gibi davrandı. İnandığını şeyleri söyledi. 'Başbakan'ın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa, yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsa, önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır dedi. Bir Karadenizli, delikanlı gibi davrandı." dedi.

"YOLSUZLUĞUN ÜZERİNE GİDİLMESİ LAZIM"

2. Dalga operasyonu ile ilgili soruya ise Kılıçdaroğlu "Yolsuzluk nerede yapılırsa üzerine kararlılıkla gidilmesi lazım. Bu ülkede 76 Milyon yurttaşın bu devlette hakkı vardır, payı vardır. Herkes vergi veriyor bu ülkeye. Dolayısıyla yolsuzluklara karşı bütün yurttaşların duyarlı olması lazım. Varsa bir yerde yolsuzluk onu üzerine devletin yetkili organlarının kararlılıkla gitmesi gerekir. Hükümetinde yapması gereken bu işin önünü açmaktır." şeklinde cevap verdi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR