Erdoğan da restini çekti! Programdan çıkartıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Batman ve Diyarbakır ziyaretleri ile gündeme gelen belediye başkanlığı ziyaretleri krizinin, DBP’nin tavrı nedeniyle Siirt ve Mardin ziyaretlerinde de yeniden yaşanması ihtimali gündemde öne çıktı. Erdoğan’ın, bugünkü Siirt ve Mardin ziyaretlerinde belediye başkanlığı ziyareti yer almadı.
GÜNDEM , 04 Mayıs 2015 Pazartesi, 08:54
Erdoğan da restini çekti! Programdan çıkartıldı
Cumhurbaşkanı'nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor.

Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor.

Erdoğan'ın, 2 Mayıs’taki Batman programında belediye ziyareti yer almadı.

Erdoğan, Batman Belediye Başkanı Özdemir kendisini karşılayan heyette yer almadığı için programda bir değişiklik yapma gereğini duymayarak belediye ziyaretinde bulunmadı.

DAĞDAN EMİR ALDILAR

Ancak Diyarbakır programı ise 2 Mayıs’ta Sabah saatlerinde değiştirildi.

Programda değişiklik yapılarak; Cumhurbaşkanı'nın, 2 Mayıs’ta saat 16.15'de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edeceği duyuruldu. Ancak Diyarbakır büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Erdoğan'ı Diyarbakır'da karşılayan heyette yer almadı. Erdoğan da, bunun üzerine Diyarbakır'da belediye ziyaretini iptal etti. Böylece Erdoğan'ın Diyarbakır programı bir gün içinde iki kez değişmiş oldu.

Erdoğan, kendisini devlet kültürü çerçevesinde karşılamaya gelmeyen belediye başkanlarının PKK’yı kastederek dağdan emir aldıklarını dile getirmişti.

Erdoğan, bugün saat 12.15’te Siirt Valiliği’ni ziyaret edecek.

Saat 13.00’te ise toplu açılış töreninde halka seslenecek.

KOMANDO TUGAYINA ZİYARET

Saat 14.30’da TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu Açılış Töreni ‘ne katılacak olan Erdoğan, saat 15.00’te Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’na ziyarette bulunacak.

MARDİN PROGRAMI

Erdoğan, Siirt’ten Mardin’e geçecek. Saat 16.00’da Karayolları Parkı’ndaki toplu açılış töreninde halka hitap edecek. Ardından Mardin Valiliği’ni ziyaret edecek.

Erdoğan’ın, Siirt ve Mardin programlarında belediye başkanlığı ziyaretlerinin yer almaması dikkat çekti. DBP’nin Cumhurbaşkanı’nı karşılamaya belediye başkanlarının gitmemesi yönündeki kararı ve tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı’nın da, istemesine rağmen belediye başkanlığı ziyaretlerini iptal ettiği belirtildi.

AHMET TÜRK DE AYNI TAVRI GÖSTERDİ

Erdoğan'ın ziyareti sırasında Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bahçıvan'ın karşılama heyetinde yer almayacağına ilişkin bilgi nedeniyle Erdoğan'ın programında belediye ziyareti yer almadı. Aynı şekilde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretine de programda yer verilmedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR