Erdoğan'dan 'normalleşme' açıklaması: Kısıtlamalar esneyecek mi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mart'ta başlaması planlanan yeni dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Normalleşme hangi illerde olacak? Kısıtlamalar ne zaman kalkacak?' sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarının esnetilip esnetilmeyeceği ile ilgili olarak Bilim Kurulu'nun Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısını işaret ederken, toplantıda kafeteryalar, restoranlarla ilgili kararlar alınacağını söyledi. 'Kabine Toplantısı'na işaret etti.
GÜNDEM , 26 Şubat 2021 Cuma, 14:50
Erdoğan'dan 'normalleşme' açıklaması: Kısıtlamalar esneyecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

1 Mart'ta başlaması planlanan 'yerinde karar' dönemi için pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'nı işaret eden Erdoğan, Kanal İstanbul ve Ermenistan'daki darbe girişimiyle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Hocalı katliamının Ermenistan'ın kişiliğinin ne olduğunu ortaya koyması bakımından çok çok önemli. Bir gecede insanları tanklarla saldırıya geçmek suretiyle yüzlerce, binlerce insanın orada katledilmesi kabul edilebilir bir şey değil.

ERMENİSTAN'DAKİ DARBE GİRİŞİMİ

Darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz mümkün değil. Askerin devreye girmek suretiyle burada böyle bir darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir bir şey. Yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Bunu da Ermenistan halkının tasarrufuna bırakmak lazım. Darbeye bakışımız farklıdır.

KISITLAMALAR ESNETİLECEK Mİ?

Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek. Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne konumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek. Sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Kabine toplantısında alacağız.

KANAL İSTANBUL

Çevre Şehircilik bakanlığı her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bu proje ta benim Büyükşehir Belediye Başkanlığıma dayanan bir projedir. Hala ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemeyiz...' Yahu siz neyi istiyorsunuz ki.. Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul ne hale geldi, görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamanki gibi artmaya başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor. İnadına ifadesini ben İstanbul'a güzellik kazandıracağız, yeni değil, projemiz hazırdır, bu projeyi Karadeniz'e Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya da bu projeyi hayran hayran izleyecek. Ana muhalefetin icraatı yok.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR