Erdoğan'dan sürpiz ziyaret! O cezaevine gidiyor
Başbakan Erdoğan 4 ay hapis yattığı Pınarhisar Cezaevi'ni 14 yıl sonra ziyaret edecek.
GÜNDEM , 04 Aralık 2013 Çarşamba, 12:02
Erdoğan'dan sürpiz ziyaret! O cezaevine gidiyor

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da hafta sonu çeşitli temaslarda bulunacak olan Başbakan Erdoğan’ın Trakya ziyareti kapsamında 14 yıl önce hapis yattığı Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevi’ni de ziyaret etmesi bekleniyor.

Uzun bir aradan sonra Trakya’yı ziyaret edecek olan Başbakan Erdoğan, Trakya için 3 günlük yoğun program hazırladı. 6 Aralık Cuma günü Trakya gezisine başlayacak olan Başbakan Erdoğan’ın programı 8 Aralık Pazar günü sonra erecek. Başbakan Erdoğan, ziyaretinin ilk gününde Tekirdağ, ikinci gününde ise Edirne’de otelde konaklayacak.
 
Başbakan Erdoğan’ın Trakya ziyareti tarihi bir önem de taşıyor. Başbakan Erdoğan, 12 Aralık 1997 tarihinde Siirt’te düzenlenen bir mitingde yaptığı konuşma nedeniyle Diyarbakır DGM Savcılığı tarafından "halkı sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmasının ardından hapis yattığı Pınarhisar Cezaevi’ne de gidecek.
 
Başbakan Erdoğan, 14 yıl önce tutuklu olarak gittiği Pınarhisar’ı Başbakan olmasının ardından 3’üncü kez ziyaret edecek.
 
Tarihi gezi kapsamında Pınarhisar’da da heyecanlı bekleyiş sürüyor. Başbakan Erdoğan’ı heyecanla beklediklerini söyleyen Pınarhisar halkı, Başbakan’ın Pınarhisar’a gitmesinin gurur verici olduğunu ifade etti. Pınarhisar’da yaşayan Ali Özdeniz, Başbakan Erdoğan’ın dünya lideri olduğunu ifade ederek, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine gelmesinden dolayı çok mutluyuz, gururluyuz. Çünkü Başbakanımız Türkiye’nin değil dünyanın lideri. Biz burada dünyanın liderini ağırlamaktan dolayı çok gururluyuz. Başbakanımız buraya aslında üçüncü gelişi. İlk Pınarhisar Cezaevi’nde misafir ettik kendisini. İkinci gelişinde kurmayları ile birlikte AK Parti’nin temelini oluşturdular. Başbakanımız bir şiir okudu diye, cezaevinde misafir ettik. Pınarhisar halkı olarak kendisini misafir etmekten onurlandık ama Başbakanımız için Türkiye, dünya ve demokrasi adına utanç verici bir durumdu. Başbakanımızı nasıl karşılasak azdır” dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği Trakya turu kapsamında Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne illerini ziyaret edecek. 3 ilde toplu açılış törenlerine katılacak olan Başbakan Erdoğan’ın 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını da açıklaması bekleniyor.
 
TRAKYA PROGRAMI YOĞUN
 
Trakya için yoğun program hazırlayan Başbakan Erdoğan’ın, 6 Aralık Cuma günü 11.30’da Kırklareli merkeze gitmesi bekleniyor. Kırklareli’deki toplu açılış töreninin ardından Cuma namazını kılacak olan Başbakan Erdoğan, namazın ardından Pınarhisar’da da toplu açılış törenine katılacak ve Pınarhisar Cezaevi’ni ziyaret edecek.
 
Pınarhisar’ın ardından Lüleburgaz ilçesinde toplu açılış törenine katılacak olan Erdoğan, Tekirdağ’a geçecek. Ramada Otel’de Tekirdağ İl Teşkilatı ile yemekte bir araya gelecek olan Erdoğan, geceyi Ramada Otel’de geçirecek.
 
7 Aralık Cumartesi günü 12.00’de Tekirdağ programına başlayacak olan Başbakan Erdoğan, Çerkezköy ve Çorlu ilçelerinde toplu açılış törenlerine katılmasının ardından Çorlu’da sanayici ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yemekte buluşacak. 15.30’da Tekirdağ programını noktalayıp, Edirne’ye giderek geceyi Margi Otel’de geçirecek.
 
Başbakan Erdoğan’ın 8 Aralık Pazar günü Edirne ili ile Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde toplu açılış törenlerine katılmasının ardından saat 15.00’de Trakya bölgesinden ayrılması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR