Erdoğan'dan Togo'da net mesajlar: Adımlar atabiliriz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez Togo'ya ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Gnassingbe ile heyetler arası toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Togo'nun FETÖ ile mücadelemiz bağlamında verdiği destek takdire şayandır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Siyasi, askeri, ekonomik, güvenlik bütün bu alanlara yönelik adımlar atabiliriz" şeklinde konuştu.
GÜNDEM , 19 Ekim 2021 Salı, 18:26
Erdoğan'dan Togo'da net mesajlar: Adımlar atabiliriz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Togo'nun FETÖ ile mücadelemize verdiği destek takdire şayandır. Kalkınma alanındaki iş birliğimizi sürdürüyoruz. Togo ile ilişkilerimiz giderek gelişiyor. Türkiye burslarından birçok öğrenci yararlandı.

Türkiye, Togo'nun ihtilafların çözümü konusunda ilerlettiği çalışmaları ilgiyle izlemektedir. Yıl sonuna kadar inşallah Togo'da Ankara büyükelçiliğini açacaktır. Togo'daki FETÖ okulunun kapatılmasında ülkemize destek olmuştur.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamındaki mücadelemizi sürdüreceğiz. Togo, Burkina Faso ve Liberya'ya hem Türkiye hem de Türk Konseyi olarak önümüzdeki dönemde aşı bağışında bulunacağız.

28 AFRİKA ÜLKESİNE 38 ZİYARET

Afrika'a ziyaretlerimiz o kadar yoğun oldu ki 28 Arfika ülkesine 38 ziyaret gerçekleştirdim. Buradan da Nijerya'ya geçeceğiz. Afrika ziyaretlerimiz devam edecek.

SAVUNMA SANAYİNDE İŞ BİRLİĞİ MESAJI

FETÖ belasından dost ülkelerin de temizlenmesini istiyoruz, inşallah bunu başaracağız. Siyasi, askeri, ekonomik, güvenlik bütün bu alanlara yönelik Togo çok stratejik bir noktada yeri olan bir ülke. Savunma sanayinde beraber atabileceğimiz adımlar var. Tarımda beraber atabileceğimiz adımlar var. Özellikle bizim terörün bu bölgeye sızmaması için askeri güvenlik iş birliği adımlarını da atabiliriz. Her zaman biz Togo'nun yanında yer almaya devam edeceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR