Erdoğan'ın da katıldığı teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen ilk milli helikopter motorunun teslim törenine TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit'in, "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklindeki serzenişi damga vurdu.
GÜNDEM , 05 Aralık 2020 Cumartesi, 15:04
Erdoğan'ın da katıldığı teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk milli helikopter motoru TEİ-TS1400'ün teslimine ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan'ın konuşmasının ardından başlayan teslim töreninde ise sahnede ufak çaplı bir kriz yaşandı. TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, söz sırası kendisine geldiğinde "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklinde bir sitemde bulundu.

"İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN"

Daha sonra "Motor test ekibini tekrar canlı yayında görmek istiyoruz" Akşit, "Bu şirketi Cumhurbaşkanlığı önerdi bize. İşinizi düzgün yapın. Uzun yıllar boyunca gece gündüz demeden motorun çalışmasında, defalarca engelleme girişimine karşı gelip başarıya ulaşan bu ekibimizin alın terini Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAİ) bünyesine sizlerin huzurunda teslim etmekten büyük gurur duyuyorum" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ise o anlarda mikrofondan "Oğlum geç onları" dediği duyuldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR