Erdoğan: Katıksız bir faşizmin izlerini görüyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane Meydanı'nın açılışına Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan konuşmasında "Ağızlarını her açtıklarında demokrasiden, haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na yönelttikleri tehditlere baktığımızda katıksız bir faşizmin izlerini görüyoruz. Biz bunları ülkenin yerli ve milli sanayisini, ekonomisini, ticaretini, altyapısını engellemek için attıkları taklalardan biliriz" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 18 Aralık 2020 Cuma, 14:54
Erdoğan: Katıksız bir faşizmin izlerini görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da katıldığı İstanbul Kağıthane Meydanı açılışında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Kentsel dönüşüm projeleri sürüyor. Ülkemizin 4 bir yanında sözümüzü yerine getirecek yatırımları hayata geçiriyoruz. Şehirlerimizin çehrelerini değiştiriyoruz. Özel projelerle, sosyal destek programıyla milletimizin her kesimine hizmet götürüyoruz.

Muhalefettekiler iktidara geldiğimizde AK Parti'yi kapatacağız diyorlar. Biz bunları attıkları taklalardan biliriz. Biz bunları kendi partileri içindeki taciz, tecavüzlerden biliriz. Sesleri çıktı mı? Çıkmadı.

"BAZILARINI ŞAŞIRTIYOR, HATTA ÇILDIRTIYOR"

Salgın gibi küresel bir sağlık krizine ve bununla bağlantılı olarak giderek derinleşen ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye'nin hedeflerine doğru yürümekten vazgeçmemesi bazılarını şaşırtıyor, hatta çıldırtıyor.

"KATIKSIZ BİR FAŞİZMİN İZLERİNİ GÖRÜYORUZ"

Yepyeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Salgın gibi küresel bir sağlık krizine ve bununla bağlantılı olarak giderek derinleşen ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye'nin hedeflerine doğru yürümekten vazgeçmemesi bazılarını şaşırtıyor, hatta çıldırtıyor. Dışarıdaki şaşkınları anlayabiliyoruz ama maalesef içerideki şaşkınları anlayamıyoruz. Ağızlarını her açtıklarında demokrasiden, haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na yönelttikleri tehditlere baktığımızda katıksız bir faşizmin izlerini görüyoruz.

Biz bunları ülkenin yerli ve milli sanayisini, ekonomisini engellemek için attıkları taklalardan biliriz. Biz bunları herkesi benzer ithamlarla suçladıkları halde, kendi partileri içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık hadiselerine kör, sağır kalmalarından biliriz. Biz bunların ciğerini biliriz. İnşallah 2023'e kadar milletimize hizmetleri bıkmadan usanmadan anlatacağız.

Kapısını çalmadık, gönlünü kazanmadık tek bir fert kalmadan bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Yatırım yapmaya, proje üretmeye, eser inşasına devam edeceğiz. Açılışını yaptığımız Kağıthane meydan projesi işte bunlardan biridir. Tüm Kağıthanelileri bu güzel eserle birlikte baharı kutlamaya özellikle davet ediyorum.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, "Biz bu projelerin yer aldığı, sizin hizmetlerinizin yer aldığı Kağıthane'deyiz. 688 konutun inşasını yüzde 60 seviyesine 6 ay gibi kısa bir sürede getirdik. Buradaki projenin Kağıthane'ye, İstanbul'a hayırlı olmasını diliyoruz" açıklamasını yaptı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR